Wspólnota Królowej Pokoju

przy PARAFII pw. MACIERZYŃSTWA NMP w ZBĄSZYNKU

Orędzie, 25. października 2021 „Drogie dzieci! Powróćcie do modlitwy, bo [ten] kto się modli nie boi się przyszłości. [ten] Kto się modli otwarty jest na życie i szanuje życie innych. Dziatki, [ten] kto się modli odczuwa wolność dzieci Bożych i z radością w sercu służy dla dobra brata człowieka. Bo Bóg jest miłością i wolnością. Dlatego dziatki, kiedy chcą was zakuć w kajdany i wami się posługiwać, to nie jest od Boga, bo Bóg jest miłością i daje Swój pokój każdemu stworzeniu. Dlatego mnie posłał, abym wam pomogła, abyście wzrastali na drodze świętości. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Nasza Wspólnota

Orędzia Matki Bożej Medziugorju Apostolat Margaretka Czytania na każdy dzień Linki Kontakt

Strona Parafii |Główna | Świadectwa | Pielgrzymki | Program modlitewny | Maryja | Widzący | Wiadomości | Figury Matki BożejHistoria |

 

W I A D O M O Ś C I

 

 

 

 

LICZBA KOMUNII ŚW. I KONCELEBRANSÓW

W marcu w parafii Medziugorje rozdano 58 000 Komunii św. a Msze św. koncelebrowane były przez 1 185 kapłanów z kraju i z zagranicy. W marcu w Medziugorju przebywały grupy pielgrzymkowe z: USA, Hiszpanii, Niemiec, Austrii, Australii, Francji, Belgii, Kanady, Korei, Irlandii, Anglii, Meksyku, Reunion, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny.

 

WIELKANOC W MEDZIUGORJU

W czasie Wielkiego Tygodnia i na Wielkanoc do Medziugorja nieustannie napływały grupy pielgrzymów, pragnące się tutaj przygotować i uczcić największe chrześcijańskie święto.

Wielkanoc w Medziugorju obchodziło kilka tysięcy pielgrzymów ze wszystkich stron świata, a wśród nich najliczniejsze były grupy pielgrzymów z Austrii i Niemiec. W ciągu ostatnich dni przybyło bardzo dużo pielgrzymów ze wszystkich regionów Chorwacji i z okolicznych parafii Hercegowiny, którzy do Medziugorja dotarli na spowiedź wielkanocną. O liczbie pielgrzymów, którzy przybyli do Medziugorja świadczy fakt, że w czasie trzygodzinnych modlitw wieczornych cały czas spowiadało trzydziestu księży.

Triduum paschalne w Medziugorju upływało w atmosferze modlitwy. Z powodu dużej liczby pielgrzymów z zagranicy Msza św. w Wielki Czwartek, obrzędy Wielkiego Piątku jak i Droga Krzyżowa na Križevcu oraz ceremonie Wielkiej Soboty prowadzone były w 12 językach.

 

WIZYTA BISKUPA Z ARGENTYNY

JE Bernardo Witte, oblat NMP, emerytowany biskup argentyńskiej diecezji Conception spędził Wielki Tydzień w Medziugorju. Ponieważ jest Niemcem przybył na pielgrzymkę z grupą wiernych z Niemiec. Przewodniczył przedpołudniowej Mszy św. w j. niemieckim, modlił się i spowiadał.

W czasie rozmowy powiedział:

„Po raz pierwszy o Medziugorju usłyszałem w 1984 r., kiedy odwiedziłem w Wiedniu przyjaciela – księdza. Opowiadał mi o Medziugorju i ja mu uwierzyłem. Od tego czasu chciałem przyjechać do Medziugorja. Teraz kiedy jestem na emeryturze, mam czas i dlatego przyjechałem by spędzić Wielki Tydzień w Medziugorju. Pragnę zobaczyć, poznać to miejsce i modlić się. Ojciec Mathuni, który jako pierwszy opowiadał mi o Medziugorju, był raz na objawieniu, widział szczerość wizjonerów i intensywność modlitwy obecnych pielgrzymów. Od tego czasu śledzę wydarzenia medziugorskie i przez tych dwadzieścia lat przekonałem się, że objawienia te są prawdziwe. Przynoszą one orędzie wiary i nadziei, które przekazuje Kościół wzywając do modlitwy, postu i nawrócenia. Mogę powiedzieć, że ich intensywność jest dla mnie zaskakująca, ale ja tłumaczę to w następujący sposób: moralność na świecie jest w wielkim niebezpieczeństwie. W sytuacji wyjątkowego zagrożenia dla świata, dla Kościoła i dla duszy potrzebne są też wyjątkowe środki. Zachwycam się i cieszę się. Każde objawienie jest nową nadzieją i nowym wyzwaniem. I tu mam tę samą odpowiedź: w wielkim zagrożeniu cywilizacją śmierci objawienia motywują do cywilizacji życia. Odnoszę wrażenie, że wszystko to jest w zgodzie: tutejsze objawienia, pontyfikat Jana Pawła II, który zachęca do odnowy życia duszpasterskiego w Kościele, wielu biskupów, którzy świadomie nadają maryjną orientację swemu episkopatowi. Krótko mówiąc: powtórzę słowa Matki Bożej z Fatimy: „Na końcu moje Niepokalane Serce zwycięży.” Myślę, że objawienia fatimskie i medziugorskie są wezwaniem do odnowy Europy. W Medziugorju zaczął upadać komunistyczny wschód. Medziugorje niesie radość, nadzieję i zaufanie.”

 

CAŁODOBOWA EMISJA PROGRAMU RADIA „MIR” ZA POŚREDNICTWEM INTERNETU

            Radio „Mir” Medziugorje 25 marca w święto Zwiastowania Pańskiego rozpoczęło całodobową emisję programu. Dotychczas nasze radio, które jest słyszalne w BiH, w większej części Chorwacji i poprzez satelitę w Europie, na Bliskim Wschodzie i Północnej Afryce emitowało własny program przez 12 godzin. Nowa 24-godzinna ramówka wzbogacona została o nowe i różnorodne treści programowe przystosowane dla słuchaczy na świecie.

            Niedawno ukończono prace nad polepszeniem słyszalności Radia „Mir” poprzez Internet. Mamy nadzieję, że nasz program będzie można odbierać bez przerwy. Równocześnie nasza strona Internetowa jest szybsza. Ponieważ korzystają Państwo z różnych programów odtwarzających dźwięk i obraz pod tym adresem mogą Państwo znaleźć

wskazówki jak rozwiązywać ewentualne problemy: http://www.medjugorje.hr/uputeaudiovideohr.htm

 

REKOLEKCJE W DOMUS PACIS

Ostatnio odbyły się rekolekcje postu, modlitwy i milczenia dla grup pielgrzymów z Ukrainy, Niemiec, Austrii i Włoch. Rekolekcje prowadził o. Ljubo Kurtović OFM.

W połowie kwietnia na rekolekcjach zgromadzili się również członkowie franciszkańskiej młodzieży.

Siostry franciszkanki prowadziły również rekolekcje dla 33 dziewcząt z Hercegowiny.

 

IX MIĘDZYNARODOWE REKOLEKCJE DLA KAPŁANÓW

IX Międzynarodowe Rekolekcje dla Kapłanów odbędą się w Medziugorju w terminie od 5 do 10 lipca 2004 r. Tematem spotkania jest „Tożsamość kapłana”.

Zgłoszenia można przesłać poprzez e-mail: seminar.marija@medjugorje.hr, złożyć osobiście lub w biurze informacji albo telefonicznie: 00 387 36 651 988 (za Mariju Dugandżić), faxem: 00 387 36 651 999.

Prosimy księży, którzy na własną rękę zapewniają sobie zakwaterowanie u rodzin w Medziugorju, aby w swoim zgłoszeniu podali również imię i nazwisko oraz numer telefonu rodziny, u której zamierzają się zatrzymać.

Księża, którzy nie mają możliwości załatwienia kwater na własną rękę proszeni są o zaznaczenie tego w zgłoszeniu, aby parafia mogła zarezerwować im miejsce.

Koszty rekolekcji pokrywa odprawienie pięciu intencji mszalnych.

Należy wziąć ze sobą: celebret, albę i stułę, Pismo Święte, radio o wysokiej częstotliwości FM i słuchawki (aby słuchać tłumaczenia symultanicznego).

Dokładny program rekolekcji można znaleźć na stronie internetowej sanktuarium: www.medjugorje.hr

Ponieważ nie wszyscy księża mają dostęp do Internetu i być może nie wiedzą o rekolekcjach w Medziugorju, prosimy organizatorów pielgrzymek, grupy modlitewne oraz centra pokoju, aby zamieściły te informacje we wszystkich dostępnych środkach przekazu, aby jak najwięcej księży mogło wziąć w nich udział. Prosimy również, aby o ile jest to możliwe materialnie wspomóc księży, którzy chcą przyjechać, a nie mają środków potrzebnych na pokrycie kosztów podróży.

Już teraz dziękujemy Państwu modląc się o błogosławieństwo Boże i błogosławieństwo Królowej Pokoju w Waszej pracy.

 

V MIĘDZYNARODOWE REKOLEKCJE DLA PAR MAŁŻEŃSKICH

V Międzynarodowe Rekolekcje dla par małżeńskich odbędą się Sali Spotkań w Medziugorju w terminie od 3 do 6 listopada 2004 r. Tematem spotkania jest:

 

"Jak uzdrowić małżeństwo i rodzinę?"

 

 

Program:

 

Środa, 3 listopada 2004

13. 00   Rejestracja uczestników

16. 00   Wprowadzenie do rekolekcji

17. 00   Modlitwy wieczorne w kościele św. Jakuba (różaniec, Msza św.)

21.00    Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Czwartek, 4 listopada 2004

9. 00     Modlitwa poranna

9. 30     Wykład, rozmowa (Wspólnota MiR)

12.00    Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

14. 00   Wykład, rozmowa (Wspólnota MiR)

17. 00 Modlitwy wieczorne w kościele św. Jakuba (różaniec, Msza św., Adoracja)

 

Piątek, 5 listopada 2004

6. 30     Modlitwa na Križevcu

9. 30     Wykład, rozmowa (Wspólnota MiR))

12. 00   Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

14. 00  Wykład, rozmowa (Wspólnota MiR))

16. 00   Przygotowanie do Spowiedzi św.

17. 00   Modlitwy wieczorne w kościele św. Jakuba (różaniec, Msza św., Adoracja Krzyża)

 

  Sobota, 6 listopada 2004

7. 00     Modlitwa na Górze Objawień

9. 30     Modlitwa poranna

10.00    Wykład, rozmowa:

12. 00   Msza św. na zakończenie rekolekcji

 

 

Prosimy zabrać ze sobą

1. Radio ze słuchawkami (wysoka częstotliwość FM)

2. Pismo Święte

 

Rekolekcje odbędą się w Sali Spotkań (żółty budynek za kościołem). Koszt uczestnictwa w rekolekcjach 30 euro od jednej pary małżeńskiej. Zgłoszenia można przesłać poprzez e-mail: seminar.marija@medjugorje.hr, dokonać osobiście lub w biurze informacji albo telefonicznie 00 387 36 651 988 lub faxem: 00 387 36 651 999. Liczba uczestników jest ograniczona, dlatego prosimy o przesyłanie zgłoszeń jak najszybciej a najpóźniej do końca września.

Uczestników rekolekcji prosimy o zapewnienie sobie zakwaterowania w Medziugorju we własnym zakresie.

 

Wykładowcy:

 

            Wspólnota „Modlitwa i Słowo" (Wspólnota MiR) jest stowarzyszeniem świeckich wiernych katolickich, której założycielem jest prof. dr Tomislav Ivančić. Bezspornie jego idee związane z apostolatem świeckich mają swe źródło w wytycznych Soboru Watykańskiego II, który odbywał się w czasie jego studiów teologicznych w Rzymie. W roku 1975 opublikowana została również encyklika papieża Pawła VI „Evangelii nuntiandi" poświęcona ewangelizacji we współczesnym świecie. Wspólnota zobaczyła w niej coś bliskiego swej istocie. Dlatego następny etap rozwoju Wspólnoty był oznaczony duchowością ewangelizacyjną, która realizowana była poprzez grupy modlitewne, a następnie rekolekcje ewangelizacyjne. W czasie 20 lat rekolekcje ewangelizacyjne okazały się być bardzo efektywnym modelem ewangelizacji nie tylko w kraju ale i za granicą. Podczas rekolekcji okazało się, że doświadczenie Bożej bliskości działa jak lek w odsuwaniu duchowego cierpienia. W ten sposób dr Ivančić stopniowo rozwijał autentyczny model udzielania pomocy duchowej, który otrzymał nazwę hagioterapija. Jest to system terapeutyczny wykorzystywany w Centrum pomocy duchowej

            Wspólnota MiR jest uznana przez Episkopat Chorwacji i ma szczególną misję, by przekazywać doświadczenie Boga poprzez rekolekcje ewangelizacyjne, pracować nad duchową odnową świata oraz udzielać pomocy duchowej  w centrach pomocy duchowej (CDP), które zostały założone w 1990 r. jako organizacja społeczno-humanitarna, pomagająca osobom, które cierpią duchowo z powodu lęku, depresji, braku sensu, agresywności, poczucia winy, myśli samobójczych, pesymizmu, poczucia niespełnienia, braku akceptacji siebie i innych, kryzysu w małżeństwie i rodzinie, utraty kochanej osoby i innych, osobom, które mają wypaczone postawy życiowo-moralne takie jak rozgoryczenie, mściwość, złośliwość, przywiązanie do ideologii, sekt, środowiska kryminalnego itd., uzależnionym od narkotyków, alkoholu, hazardu, praktyk okultystycznych, ludziom szukającym sensu, Boga, nadziei, zrozumienia. CDP działa w Chorwacji, Austrii, Niemczech, Belgii, Szwajcarii, Holandii i Włoszech.

            Nazwa Wspólnoty „Modlitwa i Słowo” oznacza jej istotę. Poprzez Modlitwę Wspólnota otrzymuje moc Ducha Świętego, która sprawia, że przez Słowo przynosi ludziom Boga Żywego.

             

LETNI PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Od 1 maja w sanktuarium Królowej Pokoju w Medziugorju obowiązuje letni porządek nabożeństw. Modlitwa różańcowa w kościele parafialnym rozpoczyna się o 18.00, Msza św. o 19.00 po czym następuje poświęcenie dewocjonaliów i modlitwa o uzdrowienie oraz trzecia część różańca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu jest w czwartki po wieczornej Mszy św. oraz w środy i w soboty od 22.00 do 23.00. Adoracja Krzyża Pańskiego w piątki po wieczornej Mszy św.

Modlitwa różańcowa na Górze Objawień w niedzielę o 16.00, a Droga Krzyżowa na Križevcu w piątki o 16.00. Spowiedź św. codziennie w czasie trwania modlitw wieczornych.

 

 


 

15 kwietnia 2004

Drogie Dzieci Medjugorja!

Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!

 

1. Orędzia Maryi z Medjugorja zainspirowały do modlitwy miliony małych serc, w domu, w tajemnicy, w intencji nadejścia tych “nowych czasów” zapowiadanych przez Gospę w latach 90-tych. W tajemnicy? Tak, lecz wydaje się, że Bóg, który widzi w ukryciu, zebrał dostatecznie dużo modlitw i stworzył bardzo znanego reżysera filmowego. Ten realizuje arcydzieło “Pasja Jezusa Chrystusa” i oto w ciągu kilku tygodni wszystkie gazety mówią o historii Jezusa! Jest rzeczą fascynującą czytać, jak Bóg działa w tym wydarzeniu!

Jakże nie cieszyć się z licznych nawróceń spowodowanych przez ten film, zwłaszcza wśród młodych, często tak bardzo oddalonych od Kościoła? Jak nie zauważyć już tych pierwszych odblasków tego nowego Zesłania Ducha Świętego Miłości?

Gdy kręcenie filmu zostało zakończone, pod koniec ubiegłego roku Jim Caviezel udał się raz jeszcze do Medjugorja i tam zaprezentował film. Ojciec Jozo wyraził wobec takiego dzieła zachwyt! Jednakże zwrócił uwagę, że filmu nie można kończyć na śmierci Chrystusa: brakowało zmartwychwstania! Czyż w szkole Gospy nie słyszeliśmy: “Bądźcie entuzjastami zmartwychwstania!”

Tak więc Mel Gibson zdecydował dodać scenę zmartwychwstania.

“Pasja Jezusa Chrystusa” przynosi cudowne owoce, a mimo to wielu jeszcze się waha iść ją zobaczyć. Lecz jeśli w czasie projekcji weźmiemy za rękę Maryję i będziemy próbowali być z Nią, ten czas stanie się modlitwą, która ogromnie zwiększy naszą miłość do Jezusa i do Niej. Tak więc doświadczymy trochę z tego, co ta niezwykle odważna kobieta przeszła podczas tych ostatnich godzin życia swego Syna.

Inna rzecz: Z powodu pewnych negatywnych krytyk pojawiających się w gazetach został opatrznościowo ogłoszony pewien istotny paragraf z II Soboru Watykańskiego na temat żydów, wydobywający na światło dzienne pewien istotny punkt. Ten fragment pozwala wykorzenić wszelki początkowy antysemityzm. W głównych zarysach głosi on, że odpowiedzialność za śmierć Chrystusa ponosi z powodu swego grzechu każdy człowiek (patrz PS 1). To, czego przez 40 lat nie mogły uczynić woluminy II Soboru Watykańskiego, rozpowszechniła krytyka tego filmu. Pan potrafi posłużyć się wszystkim!

 

2. 25 marca Gospa zachęciła nas do “okazywania naszej miłości Ukrzyżowanemu”. Jakie to piękne orędzie! Jaki cudowny plan! (patrz PS 2)

Moi bracia, którzy wykonują okładki do naszych książek lub kaset, zauważyli, że jeśli umieszczą na nich krzyż, książka lub kaseta nie sprzedaje się. Wielu jeszcze boi się krzyża! Lecz ten, który najbardziej boi się krzyża, to szatan, ten, który został zwyciężony przez niego na zawsze! Tak samo jak Najświętsza Maryja Panna pragnie dzielić z nami uczucia, jakie żywi dla Jezusa, tak samo szatan chce wszczepić w nas swój własny jad i napełnić nas frustracją, która w nim jest. To bardzo sprytne z jego strony! Im bardziej wszczepi w nas swój strach przed Jezusem na krzyżu i nas od Niego oddali, o tyle łatwiej będzie mu urabiać nasze serca. Szatan wie, że Jezus przekazuje nam z krzyża najbardziej pożądane przez nas skarby i nie chce, żebyśmy je przejęli, ponieważ wtedy utraciłby swój wpływ na nas... Gospa widzi, jak on działa, dlatego zachęca nas, żebyśmy stawiali mu opór i z ufnością pili u źródła Chrystusa. Młodym z grupy modlitewnej mówiła, że lęk pochodzi od szatana. Gdy jest lęk, nie ma miłości. Szatan rozsiewa lęk, Jezus rozsiewa miłość!

Władze totalitarne na siłę usuwały krucyfiksy ze szkół, szpitali i domów. Lecz nasze kraje nazywane wolnymi usuwają je także lub czasami zabraniają ich wieszania! W jakim celu?! Jeśli odrzucimy Ukrzyżowanego, kto nas zbawi?!

Wielu już nie nosi na szyi krzyżyka z chrztu, lecz raczej znak zodiaku... To jest straszne! Nie wiedząc o tym wyciągają rękę w kierunku wróżbiarstwa, a to na pewno nie sprowadzi błogosławieństwa! (Patrz Pwt 18,9-12). Matka Boża zaleca nam, żebyśmy nosili poświęcony krzyżyk lub medalik i jako matka wie, dlaczego dzisiaj to jest takie ważne! To samo, jeśli chodzi o nasze domy: umieśćmy na ścianie krucyfiks! Atmosfera w biurze jest ciężka? Weźmy krzyżyk i wchodząc uczyńmy znak krzyża, to działa. Intronizowany na Króla, Chrystus będzie rozlewał pokój zamiast zamętu, który panował wcześniej.

Jak odpowiedzieć na zachętę Gospy?

Jest pożądane, żeby zaopatrzyć się w piękny krzyż, z Ciałem Jezusa. Biorę krzyż do rąk i wzywam Matkę Bożą. Oddaję Jej wszystkie razem moje lęki wobec krzyża, całe moje oddalenie i moje niepokoje. Patrzę na Jezusa w ciszy. Patrzę na Jego Ciało śmiertelnie poranione dlatego, że z miłości do mnie chciał wziąć na Siebie moje zło. To jedynie miłość wiąże Go z krzyżem, a nie gwoździe. Powoli mówię Mu po prostu “dziękuję”. Nie potrzeba budować zdań. Nie potrzeba wywoływać uczuć. Patrzę na Niego, a On przekazuje mi Swoje Serce, łagodnie, pokornie. Miłość, która pochłania Jego Serce powoli przejdzie we mnie, a Jego rany złagodzą moje własne rany. Ukrzyżowany wziął na Siebie moje zło i daje mi pokój. Moje serce się odpręża i nieśmiało się otwiera, ponieważ z Jego zranionego Ciała spływa uzdrowienie. Już się nie boję, już się nie wstydzę. Jeszcze na Niego spoglądam i wchłaniam niewiarygodną czułość, jaka z Niego emanuje. Z Maryją mówię do siebie: “To jest mój Syn” lub “To jest mój Umiłowany”. Nikt Go nie ukocha tak, jak ja Go kocham.

Znalazłam źródło, nie chcę już więcej pomylić źródła i pić brudną wodę. Obejmuję Jego otwarte Serce i każdy z Jego sińców. Pozwalam, żeby napełnił mnie tą wodą żywą, która z Niego wypływa.

Jezu, chcę z Tobą pozostać, już się od Ciebie nie oddalę, zatrzymam Cię u siebie. Ty będziesz mógł nadal dawać mi życie, które wypływa z Ciebie i które chroni mnie od zła. Dam Ci miejsce centralne w mym sercu, w mym domu, w całym mym życiu. Ponieważ to prawda, że nikt nie kocha mnie tak, jak Ty mnie kochasz... a ja tak długo nie wiedziałam o Tobie! Jezu, niech błogosławieństwo, które spływa z Twego Serca, okryje mnie Tobą i rozleje się na wszystkich moich bliskich, na cały świat, który tuła się na pustyni, wśród cierni. Jezu, cichy i pokornego Serca, niech Twoje spojrzenie przemieni mnie i upodobni do Ciebie. Obym zaniosła Twoją miłość do wszystkich spragnionych, załamanych, zrozpaczonych... Jezu, jak mam Ci wyrazić moją biedną miłość?? Po prostu pozwól mi wchłonąć Twoją miłość! Przeniknij mnie Twoją miłością, żeby dzisiaj stał się dzień, w którym zacznę Cię kochać... i jeszcze jutro, aż do dnia, gdy przyjdziesz wezwać mnie po imieniu i zabrać mnie z Sobą do Swojego Królestwa!

Jezu, Ukrzyżowany z miłości, nie patrz na moje braki w miłości, lecz zobacz, że pragnę Cię kochać! Jezu, wspomnij o mnie, gdy przyjdziesz do Twego Królestwa!

 

Droga Gospo, na czym polega Twój sekret tak wielkiej miłości? Przyjdź powiedzieć mi to do serca, ponieważ wstępuję do Twojej szkoły!

S. Emmanuel

© 2004 Children of Medjugorje

PS. 1. “Nostra Aetate”, #4

... Podczas gdy władze żydowskie wraz z ich stronnikami skazały Chrystusa na śmierć (13), to, co się stało podczas Jego męki, nie może być przypisywane ani wszystkim bez wyjątku wówczas żyjącym żydom, ani żydom naszych czasów. Jeśli jest prawdą, że Kościół jest nowym ludem Bożym, to podobnie żydzi nie powinni być przedstawiani jako potępieni przez Boga ani przeklęci, jakby to rzekomo miało wynikać z Pisma św. Niech więc wszyscy dołożą starań w katechezie i głoszeniu słowa Bożego, żeby nie nauczać niczego, co byłoby niezgodne z prawdą Ewangelii i z Duchem Chrystusa.

Ponadto Kościół, który potępia wszelkie prześladowania wszystkich ludzi, kimkolwiek by nie byli, nie mogąc zapomnieć spuścizny, jaką posiada do spółki z żydami, zmuszony jest, nie z motywów politycznych, lecz z miłości płynącej z Ewangelii, opłakiwać nienawiść, prześladowania i wszelkie przejawy antysemityzmu, które niezależnie od epoki i jego twórców, były kierowane wobec żydów.

Poza tym, jak Kościół to zawsze utrzymywał i jak to utrzymuje, Chrystus, zgodnie ze Swą ogromną miłością, dobrowolnie poddał się męce i śmierci z powodu grzechów wszystkich ludzi i żeby wszyscy ludzie otrzymali zbawienie...

 

PS. 2. “Drogie dzieci! Także dzisiaj wzywam was, żebyście się otworzyły na modlitwę. Szczególnie teraz, w tym czasie łaski, otwórzcie swe serca, dzieci, i okażcie swą miłość Ukrzyżowanemu. Tylko w ten sposób odkryjecie pokój i modlitwa zacznie płynąć z waszego serca na świat. Bądźcie przykładem, dzieci, i zachętą do dobrego. Jestem blisko was i kocham was wszystkie. Dziękuję wam, że odpowiedziałyście na moje wezwanie.” (orędzie z 25 marca 2004)

Święci mówili, że nasza miłość wzrasta, gdy patrzymy na Jezusa na krzyżu.

 

PS. 3. Jeśli jej jeszcze nie zaczęliście, wiedzcie, że nie jest nigdy za późno, żeby odprawić nowennę do Miłosierdzia Bożego! Znajdziecie ją w naszych archiwach na stronie www.enfantsdemedjugorje.com (list z 15 marca 2002 r.) lub w bibliotekach katolickich.


 

1 kwietnia 2004

Drogie Dzieci Medjugorja!

Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!

 

1 – 18 marca widząca Mirjana Dragicević-Soldo miała w Medjugorju coroczne objawienie w obecności wielkiego tłumu pielgrzymów. Objawienie trwało 5 minut i Mirjana przekazała następujące orędzie:

“Drogie dzieci, także dzisiaj, gdy patrzę na was z sercem wypełnionym miłością, pragnę wam powiedzieć, dzieci, że to, czego pilnie poszukujecie, to, za czym wzdychacie, znajduje się przed wami. Wystarczy, że z oczyszczonym sercem umieścicie mojego Syna na pierwszym miejscu; i wtedy wasze serca otworzą się. Słuchajcie mnie i pozwólcie, żebym po matczynemu was do tego prowadziła.”

Gospa przypomina nam tu wołanie człowieka z psalmów i całego Pisma św. ... “Jak łania pragnie
wody ze strumieni, tak dusza moja pragnie Ciebie, Boże! Dusza moja pragnie Boga, Boga żywego: kiedyż więc przyjdę i ujrzę oblicze Boże?” (Ps 42,2-3) “Boże, Ty Boże mój, Ciebie szukam; Ciebie pragnie moja dusza, za Tobą tęskni moje ciało, jak ziemia zeschła, spragniona, bez wody. W świątyni tak się wpatruję w Ciebie, bym ujrzał Twoją potęgę i chwałę.” (Ps 63,1-3)

“Szukajcie, a znajdziecie”, mówi Jezus. I im więcej kto znajduje, tym więcej pragnie szukać. Dlaczego? Ponieważ nasza dusza rozumie, gdzie jest prawdziwe szczęście. Wtedy jesteśmy gotowi porzucić dobra tego świata, włącznie z naszym życiem, żeby otrzymać dobra Królestwa Bożego. Tak więc ludzie dziwili się, że rabbi Aqiva nadal studiuje Torę, mimo że władze rzymskie ogłosiły, że to przestępstwo będzie karane śmiercią. Mędrzec odpowiedział: “Żyd czuje się w Torze jak ryba w wodzie. Jak można rybie powiedzieć: ‘jeśli chcesz zachować życie, wyjdź z wody’?

 

2 – Dla nas chrześcijan rocznica urodzin jest okazją, żeby podziękować Bogu za wzniosły dar życia. Prosi o to Gospa: “Dziękujcie Bogu, drogie dzieci, za piękno i wielkość daru życia”. Lecz dobrze jest również odszukać datę naszego chrztu i obchodzić ten dzień w radości i dziękczynieniu. Ponieważ wtedy otrzymaliśmy życie wieczne, które nie zakończy się z chwilą śmierci, a my staliśmy się dziećmi Bożymi. W noc paschalną powtórzymy obietnice z naszego chrztu i ponownie opowiemy się “za Bogiem i przeciw szatanowi”.

Gdy jakieś nowo narodzone dziecko jest obecne w czasie objawienia, Najświętsza Maryja Panna wyraża ogromną radość. Lecz gdy ten nowo narodzony właśnie został ochrzczony, Jej radości nie da się opisać! W tym ochrzczonym dziecku, które zostało Jej przedstawione, Najświętsza Maryja Panna widzi w całej tej wspaniałości znak Chrystusa, swojego Syna... Ile to znaczy dla nas i naszego powołania do planu Bożego!

Najświętsza Maryja Panna powierzyła każdemu widzącemu szczególny kierunek modlitw; wiemy na przykład, że Mirjana modli się przede wszystkim za niewierzących, Marija za księży i wszystkie dusze konsekrowane, Ivan za rodziny, itd... Na modlitwie i w pokoju serca każdy dobrze wyczuwa, które wezwanie jest właściwe dla niego, nawet jeśli dopiero w niebie poznamy niewiarygodny zakres naszej roli w Bożych planach dla świata.

Dlatego pragnę zachęcić każdego, żeby przez modlitwę poważnie przygotował się do tej Nocy Paschalnej, wystawiając na Boże Światło korzenie swego życia, żeby zobaczył, czy naprawdę jest w stanie łaski i czy w jego sercu jest pokój, a następnie na nowo ofiarował swoje życie Bogu, zgodnie z własnym powołaniem. Życie jest krótkie, Wielkanoc jest sprzyjającą okazją, żeby ponownie odnaleźć głęboki sens naszego życia na ziemi i żeby odpowiednio do tego ponownie dopasować jego kierunek! Dwa dobre sposoby, żeby uczynić właściwy krok:

- Zadać sobie pytanie: “Jeśli dziś wieczór Pan miałby mnie zabrać, to jaką decyzję miałbym szczęście podjąć dzisiaj?”

- Bez zwlekania podjąć tę decyzję jutro!

 

3 – Księża pielgrzymujący do Medjugorja mówią nam, że pojawienie się w Ameryce filmu “Pasja” spowodowało ogromny wzrost ilości spowiedzi... Dziękuję Panu i dziękuję tym, którzy powiedzieli ‘TAK’ Duchowi Świętemu, który ich natchnął do takiego dzieła!

 

4 – W Wielki Piątek, 9 kwietnia, wielu rozpocznie nowennę do Miłosierdzia Bożego objawioną przez Jezusa s. Faustynie. Zacznijmy ją razem! (Patrz PS)

Pan wzbudza coraz więcej “apostołów miłosierdzia”, którzy płoną pragnieniem rozlania Jego niezgłębionego miłosierdzia. Myślę o zadziwiającym świadectwie Stanleya z Filipin, ojca 13 dzieci, dobrze znanego ludziom mówiącym po angielsku. Pewnego ranka 1993 roku został przywieziony do szpitala umierający, plujący krwią...Czterech specjalistów ogłasza, że szansę na przeżycie ma jedną na milion. Na oddziale intensywnej terapii, mimo położenia go pod tlen, z jego ust nie przestaje płynąć krew. Bardzo szybko jego elektrokardiogram okazuje się płaski. Pomijam szczegóły techniczne. Trwają przygotowania do pogrzebu. Jednakże jego rodzice nie pozwalają odłączyć go od respiratora. Stanley opowiada, że wtedy zobaczył bardzo jasne światło, potem nagle ktoś przed nim stanął. Poznał Go, to był Jezus! Wówczas On pokazał mu na pewnego rodzaju wielkim ekranie całe jego życie, od wczesnego dzieciństwa. Gdy Stanley popełnił grzech ciężki, film zwalniał, jakby Jezus chciał mu pokazać, że czyniąc to popełnił błąd. Stanley próbował zamykać oczy, lecz ciągle widział. Każdy grzech go ranił i on odczuwał jego ciężar. Natomiast czuł się lekki jak ptak widząc, że zrobił coś dobrego, na przykład biednym. Wtedy Jezus powiedział do Stanleya, że musi wrócić na ziemię, ponieważ ma jeszcze tyle do zrobienia.

Stanley obudził się na oddziale intensywnej terapii... Czuł się na tyle dobrze, że sam odłączył wszystkie rurki i urządzenia podłączone do jego ciała. Personel medyczny przeżył szok i jedni po drugich przychodzili, żeby ciągle na nowo wykonywać badania. Ostatecznie lekarz dyżurny powiedział do niego: “Niech pan spojrzy, w chwili przyjmowania pana, pana elektrokardiogram był płaski, a teraz jest normalny...!” Pozorna śmierć trwała trzy dni... To wydarzenie tak poruszyło lekarza, że wstąpił do seminarium, do jezuitów!

W tym tajemniczym czasie Jezus objawia się Stanleyowi w głębi serca i powierza mu misję modlitwy i rozpowszechniania koronki do Miłosierdzia Bożego. Odtąd on pełni tę misję. Gdy ludzie coraz liczniej przychodzili zwierzać mu się ze swych problemów, a Stanley nie wiedział, co ma robić, spytał Jezusa i otrzymał taką odpowiedź: “Proś ich tylko, żeby bezustannie odmawiali tę koronkę, a zostaną poprowadzeni”. Gdy proszą Stanleya o danie świadectwa, on zaczyna wśród zgromadzonych koronkę do Miłosierdzia Bożego. Lecz czasami na wspomnienie Jezusa Miłosiernego jego gardło ściska wzruszenie i nie może wymówić nawet słowa! Wtedy prosi, żeby ktoś go zastąpił. Jego świadectwo spowodowało już niezliczone nawrócenia. Serca zostają głęboko dotknięte i otrzymują łaskę żalu, jednają się z Bogiem i zmieniają życie. Jezus powiedział mu, że nie wystarczy głosić Jego miłosierdzie, trzeba je także wprowadzać w życie. Jeśli ktoś pyta Stanleya, jak to uczynić, on odpowiada: “będąc żywym przykładem Jego miłosierdzia”.

(Kardynał Vidal przeprowadził badanie dotyczące przeżycia Stanleya i uważając je za autentyczne, potwierdził wydarzenie, o jakim on świadczy publicznie).

Droga Gospo, Matko Miłosierdzia, z Twoim Sercem chcemy wyrażać naszą miłość Ukrzyżowanemu!

S. Emmanuel

©2004 Children of Medjugorje

PS. Jeśli ten list dotrze do Was po Wielkim Piątku, wiedzcie, że dla Boga nigdy nie jest za późno! Tę nowennę znajdziecie w naszych archiwach w www.enfantsdemedjugorje.com (list z 15 marca 2002 r.) i w księgarniach katolickich.

 
 

 Na stronie tej zamieszczono materiały z strony Chorwackiej Ojców Franciszkanów www.medjugorje.hr/ulazakplstipe.htm i  źródło “Enfants de Medjugorje” (“Dzieci Medjugorja”), www.childrenofmedjugorje.com

 

Archiwum wiadomości   

 

 

Zbąszynek 2002-2004

Telefon

0 (prefix) 68 384 99 29

Fax

-------------------

Poczta elektroniczna

Informacje ogólne:

 mjundzill@poczta.onet.pl , jurdan50@poczta.fm