Wspólnota Królowej Pokoju

przy PARAFII pw. MACIERZYŃSTWA NMP w ZBĄSZYNKU

Orędzie, 25. października 2021 „Drogie dzieci! Powróćcie do modlitwy, bo [ten] kto się modli nie boi się przyszłości. [ten] Kto się modli otwarty jest na życie i szanuje życie innych. Dziatki, [ten] kto się modli odczuwa wolność dzieci Bożych i z radością w sercu służy dla dobra brata człowieka. Bo Bóg jest miłością i wolnością. Dlatego dziatki, kiedy chcą was zakuć w kajdany i wami się posługiwać, to nie jest od Boga, bo Bóg jest miłością i daje Swój pokój każdemu stworzeniu. Dlatego mnie posłał, abym wam pomogła, abyście wzrastali na drodze świętości. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Nasza Wspólnota

Orędzia Matki Bożej Medziugorju Apostolat Margaretka Czytania na każdy dzień Linki Kontakt

Strona Parafii |Główna | Świadectwa | Pielgrzymki | Program modlitewny | Maryja | Widzący | Wiadomości | Figury Matki BożejHistoria |

 


Archiwum wiadomości 
 

12 listopada 2008 r. PDF  | Print |

Les Enfants de Medjugorje 2008

Pozwala się rozpowszechniać ten tekst pod dwoma warunkami:

1) nie zostanie zmienione żadne słowo.

2) zostanie podane źródło „Enfants de Medjugorje”, jak również adres naszego francuskiego serwera www.enfantsdemedjugorje.com

Odwiedźcie nasz angielski serwer www.childrenofmedjugorje.com

Nasz adres e-mail: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it lub: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

 

 

12 listopada 2008 r.

Drogie Dzieci Medjugorja!

Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!

 

1 – 2 listopada Mirjana miała comiesięczne objawienie w Wieczerniku. Na zakończenie objawienia przekazała nam następujące orędzie: „Drogie dzieci, dzisiaj zachęcam was do całkowitego zjednoczenia z Bogiem. Wasze ciało jest na ziemi, ale proszę was, żeby wasza dusza była, najczęściej jak to możliwe, blisko Boga. Osiągniecie to przez modlitwę, modlitwę otwartym sercem. W ten sposób będziecie dziękować Bogu za niezmierną dobroć, jaką wam daje przeze mnie i szczerym sercem otrzymacie zadanie, żeby z taką dobrocią postępować również wobec dusz, jakie napotkacie. Dziękuję wam, moje dzieci.”

Gospa dodała: „Z serca proszę, żeby On dał siłę i miłość waszym pasterzom, żeby wam w tym pomagali i żeby was prowadzili.”

 

2 – Prezydent. Życzyłabym raczej Amerykanom, żeby wybrali życie! Powinniśmy zdwoić nasze modlitwy za przywódców naszych państw i naszych krajów (w tym Francji!). To nie był przypadek, jak kilka dni temu Matka Boża mówiła: „Drogie dzieci,… przez wasze modlitwy zatrzymajcie plan szatana wobec tej ziemi, który każdego dnia jest coraz dalej od Boga…!” (Patrz PS 1)

Pismo św. i cała historia ludzkości pokazują nam, że błogosławieństwo Boże spada na ten kraj, który słucha Jego Słowa i pragnie Go umieścić na pierwszym miejscu. Wiemy także to, że ci, którzy odrzucają Jego Słowo, depczą nogami Jego przykazania i Jego zasady, nie mogą być błogosławieni. Modlimy się o to, żeby Stany Zjednoczone przestały zajmować miejsce Boga i nie decydowały, kto ma żyć, a kto ma umrzeć oraz rzeczy wstrętnej nie nazywały dobrem. Żeby przestały popierać zgubne plany stanowiąc przewrotne prawa, ale żeby raczej przypomniały sobie swe wspaniałe korzenie, gdy najpierw starały się przypodobać Bogu zamiast próbować zaspakajać najgorsze ludzkie skłonności. Jednym słowem: niech przetrwają! To naprawdę sprawa życia i śmierci: „Biorę dzisiaj na świadka wobec was niebo i ziemię: kładę przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz więc życie, żebyś żył ty i twoje potomstwo…” (Pwt. 30, 19)

Ze względu na moich czytelników amerykańskich chciałabym się bardziej cieszyć, ale nie mogę być obłudna. Sytuacja jest taka, że jeśli my, katolicy, nie żyjemy ani Ewangelią, ani orędziami Królowej Pokoju (Ewangelia powtarzana przez Matkę!), nasz dom nie wytrzyma długo i porwą go wiatry, powodzie i burze. Czyż Jezus nie opisał w Ewangelii, co się stanie z tymi, którzy słuchali polecenia, ale go nie wprowadzili w życie? Pozwólcie, ze zacytuję tu orędzie Maryi (25 stycznia 97), ponieważ dotyczy nas dzisiaj: „Drogie dzieci, zachęcam was do zastanowienia się nad waszą przyszłością. Tworzycie nowy świat bez Boga, jedynie waszymi własnymi siłami i dlatego nie jesteście zadowolone i nie macie w sercu radości. Ten czas to mój czas i dlatego, moje dzieci, ponownie zachęcam was do modlitwy. Gdy odnajdziecie jedność z Bogiem, odczujecie głód Słowa Bożego i wasze serce, dzieciaczki, przepełni radość i będziecie świadczyły o miłości Bożej wszędzie, gdzie będziecie. Błogosławię was i powtarzam, że jestem z wami, żeby wam pomóc…”

Moc świętych jest ogromna, olbrzymia! Drogi czytelniku, zdecyduj dzisiaj być takim świętym! Wtedy będziesz potężniejszy, aby ratować swój kraj, niż bomba, która miałaby go zniszczyć! Proszę cię, staraj się o błogosławieństwo Boże nad swym drogim krajem żyjąc Jego przykazaniami z miłością!

 

3 – Święci! Kocham ten cudowny miesiąc listopad, który zaczyna się Wszystkimi Świętymi z Nieba! Święci są takim źródłem natchnienia i radości! W tym miesiącu otrzymujemy także znaczne łaski modląc się za zmarłych. Jednym słowem: przeżywamy ten miesiąc z oczami utkwionymi w nasz piękny cel: Niebo!

Mirjana powiedziała to do pielgrzymów: „Gdy Gospa mówi: ‘wasze ciało jest na ziemi, ale proszę was, żeby wasza dusza była, najczęściej jak to możliwe, blisko Boga’, to chce powiedzieć, że w każdej chwili naszego życia na ziemi powinniśmy dążyć do przebywania z Bogiem i zbliżania się do Niego. W ten sposób, gdy następuje chwila odejścia z tej ziemi, mamy wielki spokój, nie ma szoku, paniki ani wstrząsu, ponieważ to przejście jest kontynuacją tego, co przeżywaliśmy na ziemi. Ale jeśli mieliśmy zwyczaj życia bardzo daleko od Boga, wówczas śmierć jest wielkim szokiem.

Jan Paweł II z pasją zachęcał nas, żebyśmy powrócili do świętych, zwłaszcza do wielkich mistyków Kościoła. Widziałam, jak zmieniło się życie tak wielu ludzi, widziałam tyle uzdrowień i otrzymanego światła u tych, którzy po prostu wstąpili do szkoły świętych, czytając na przykład „Dzieje duszy” św. Tereski lub „Górę Karmel” św. Jana od Krzyża… Pewna przyjaciółka wyznała mi, że w wieku 25 lat czytając przypadkowo „Rozmowy” św. Katarzyny Sieneńskiej, zaczęła płakać z radości, będąc całkiem sama w pokoju, później radykalnie zmieniła swe życie. Teraz jest to kobieta szczęśliwa, która odnalazła swoją drogę.

Święci są jak skała! Są to nasi najlepsi mistrzowie na naszej drodze do świętości, ponieważ są rzeczywiści i tacy sympatyczni! Gospa prosiła nas, żebyśmy „czytali żywoty świętych”! To jest opatrznościowe! W bardzo spokojny sposób to uzdrowi tak bolesną wewnętrzną pustkę, którą z powodu braku zakorzenienia w prawdziwych wartościach, odczuwa wobec wiary chrześcijańskiej tak wiele młodzieży i dzieci. Ich rodzice mogą wiele! Jeżeli oni nie znajdą porywających i przekonywujących wzorców, opuszczą Kościół, żeby już nigdy do niego nie wrócić, ponieważ świat ciągle dostarcza im idoli, wszelkiego rodzaju gwiazd popu lub wyimaginowanych postaci typu New Age. Ale gdzie są te wzorce, których oni potrzebują, żeby wybrać Boga i rozwijać zainteresowanie życiem duchowym? (Patrz PS 2).

 

4 – Kultura śmierci nie jest automatyczna! Para przyjaciół, częstych bywalców Medjugorja, opowiada: „Przy trzecim dziecku, w siódmym miesiącu ciąży, nasza córka Audrey poszła na wizytę do ginekologa. Wygląda, że wszystko przedstawia się dobrze. Ale wracając do domu otrzymuje wiadomość na telefon komórkowy: ‘Proszę pani, doktor XX życzy sobie natychmiast panią zobaczyć!’

Audrey drżąc wraca do lekarza.

- Proszę pani, przeglądając drugi raz pani USG sądzę, że może jest jakiś problem: płód ma członki nienormalnie małe. Byłoby dobrze powtórzyć USG i wyeliminować hipotezę karłowatości.

Bomba została wypuszczona, bez żadnej delikatności ani współczucia. 10 dni później jest spotkanie z innym lekarzem. Jaki niepokój dla mamy i dziecka! Drugie USG daje tę samą diagnozę. Obaj lekarze konsultują się i sugerują, żeby wykonać amniocentezę – mimo ryzyka, jakie ze sobą niesie – obawiając się trisomii (patrz PS. 3.)

Audrey, tak odważna do chwili obecnej, zaczyna tracić ducha. Ruszają wszystkie ośrodki modlitwy (dobrze jest czuć wsparcie braci i sióstr!). Zabieg ma miejsce w otoczeniu sterylnym, więc bez obecności ojca, w klimacie stresu i bez ludzkich uczuć!

Wynik okazuje się negatywny. 2 lipca Audrey rodzi wspaniałego chłopca o wadze 3400 g (o 22.30, podczas adoracji w Medjugorju, w której gorliwie uczestniczymy!) Reakcja ginekologa: „Proszę pani, to nienormalne, żeby to dziecko było normalne!”

Pojechaliśmy do Lourdes, żeby podziękować Bogu i Matce Bożej. Nigdy nie podaliśmy nazwiska tych lekarzy ani nazwy kliniki, ponieważ nie żywimy do nich urazy. Dlaczego robić im złą sławę?! Ale ukazujemy tę kulturę śmierci, ten świat pełen szykan i ten klimat strachu. Niech Pan błogosławi lekarzy, aby chronili życie i je szanowali. Niech Bóg błogosławi matkom, żeby mogły oczekiwać na swoje dziecko w spokoju! Niech Pan da siłę i odwagę rodzicom, którzy oczekują dziecka upośledzonego, żeby znaleźli oparcie u swych bliskich i w świecie medycznym!”

 

5 – 30 lat temu… Nie mam zwyczaju mówić o swym życiu prywatnym w tych wiadomościach, lecz dzisiaj zrobię odmianę! W istocie 18 listopada będę obchodziła 30-tą rocznicę moich ślubów wieczystych w świeckiej Wspólnocie Błogosławieństw, w obecności Jego Ekscelencji Coffy, wówczas arcybiskupa Albi. Pojadę do Lourdes podziękować Matce Bożej, ponieważ tam, przed Grotą Massabielską Ona potwierdziła wezwanie, jakie otrzymałam w mym sercu. Dziękuję także tym wszystkim, którzy się modlili i modlą się za mnie (patrz PS.4); wiem, że to dzięki ich wsparciu mogłam wytrwać w przeciągu tylu lat!

Co powiedzieć na temat Jezusa, Małżonka, którego w szczególny sposób otrzymałam 30 lat temu? Jest najlepszy z najlepszych! W najmniejszym stopniu nie przypuszczałam, dokąd mnie poprowadzi ani jakie drogi mi da, lecz wiedziałam, za Kim szłam, z Kim miałam żyć dzień po dniu i właśnie to dla mnie się liczyło. Gdy mnie wezwał, czułam się taka wolna, żeby Mu powiedzieć ‘Tak’ lub ‘Nie’, że drżę na myśl, że mogłam Mu powiedzieć ‘Nie’! Jakie szczęście, że powiedziałam Mu ‘Tak’! Nawet jeśli tyle razy Go zawiodłam, On mnie nigdy nie zawiódł, Jego miłosierdzie zawsze mnie uratowało! Życie z Nim nigdy nie jest mdłe, On jest samym Życiem i On zawsze znajduje sposób, jak wszystko obrócić w dobro, nawet zło. Zachwyca mnie piękno i wielkość Jego planów, planów, które troskliwie przede mną ukrywał, gdy mnie wzywał. Niech będzie błogosławiony Ten, Który jest Drogą, Prawdą i Życiem!

Pragnę tu dodać odwagi tym, którzy jeszcze boją się rzucić się w przygodę związaną ze słowem ‘Tak’: nie wiecie, obok czego przechodzicie, raczej bójcie się, żeby nie przegapić wspaniałej okazji, żeby powiedzieć Mu ‘Tak”! Uczyńcie to już dzisiaj i zawsze bądźcie związani z Nim jak z nikim, cokolwiek by się stało. Obiecuję to wam, nie pożałujecie tego! Mamy tylko jedno życie…

(Zaprzyjaźnieni księża powiedzieli mi, że z tej okazji odprawią Mszę św., inni przyjaciele chcą ofiarować Mszę św. lub inne modlitwy. Dziękuję! To podarunek najpiękniejszy z możliwych! Oto intencja, którą chciałabym, żeby mieli w swym sercu: Niech następne 30 lat mojego życia przyniesie Jezusowi wielką radość i pomoże w szczególności doprowadzić do Serca Ojca wiele Jego dzieci, które jeszcze nie znają Jego miłości).

 

Matko Miłosierdzia, nie zniechęcaj się! Nadal nam pomagaj, pomagaj bez znużenia, aż staniemy się dobrzy!

 

Siostra Emmanuel +

 

 

PS.1 – Orędzie z 25 października 2008 r.: „Drogie dzieci! W szczególny sposób wzywam was wszystkie do modlitwy w moich intencjach, żebyście przez swoje modlitwy mogły powstrzymać plan szatana wobec świata, który każdego dnia jest coraz dalej od Boga i który stawia się na miejscu Boga i niszczy wszystko, co jest piękne i dobre w duszach każdego z was. Dlatego, dzieciaczki, uzbrójcie się w modlitwę i post, żebyście były świadome tego, jak bardzo Bóg was kocha i żebyście wypełniały wolę Bożą. Dziękuję wam, że odpowiedziałyście na moje wezwanie.”

PS. 2 – Żeby świętych odkryć i z nimi żyć dzięki kasetom, DVD lub książkom dla dzieci, młodzieży i dorosłych zajrzyjcie na strony: http://www.mariamultimedia.com/ - http://www.editions-beatitudes.fr/ – http://www.logos-beatitudes.com/. Bardzo dobry przegląd ‘Le Triomphe du Cœur’ (Tryumf Serca) odkrywa mało znanych nowoczesnych świętych. (7 rue Marcel Dassault, F-60210 Grandvilliers. familiemariens@web.deThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it – fax +39 0861 918530) 24 € za 6 numerów na rok.PS. 3 – Według Kościoła Katolickiego, jeśli badanie jest wykonywane, żeby przynieść ulgę dziecku, które cierpi lub wyleczyć jego chorobę, amniocenteza jest dozwolona. Lecz nie jest, jeśli jest wykonywana, żeby zdecydować, czy dziecko ma żyć, czy umrzeć. Wielu katolików nie zdaje sobie sprawy, że Kościół jest za technologią, lecz przeciw jej użyciu, gdy chodzi o decydowanie o życiu i śmierci!PS. 4 – W Maria Multimedia 4 nowe CD s. Emmanuel! (Nouan 2008).

Ta seria wreszcie zawiera SPOWIEDŹ (czwartą zasadę Maryi z Medjugorja), bardzo polecamy! Tematy:

- Osiągnij pokój wewnętrzny!

- Spowiedź (A), lekarstwo dla Zachodu

- Spowiedź (B), sakrament pokoju

- On pokonał nasz niepokój!

Trzy inne kluczowe zasady Maryi już zostały wydane: 4 CD “Miracle du Rosaire“ (Cud różańca), tajemnice radosne, światła, bolesne i chwalebne, “Le Rosaire avec Medjugorje“ (Różaniec z Medjugorjem), “La prière qui obtient tout“ (Modlitwa, która zdobywa wszystko), “Guérisons et délivrances par le jeûne“ (Uzdrowienia i uwolnienia przez post) i “La plus belle messe de ma vie“ (Najpiękniejsza Msza św. mojego życia). Zasada związana z Biblią w przygotowaniu. Sprzedaż wysyłkowa: 5 euro CD + 5 euro porto całk., w Maria Multimedia - BP 22, F-35750 Iffendic - Tel 02 99 09 92 10. http://www.mariamultimedia.com/ - m.m.m@wanadoo.frThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view itPS. 5 – Dobra wiadomość! O. Alexis Wiehe wydał bardzo dobrą książkę o oddaniu się Maryi , ‘Tout à Jésus par Marie’ (Cały dla Jezusa przez Maryję) (Ed. du Lau, 42 Rue Victor Thouron, F-83130 La Garde). 12 € + porto.

Informacje: http://www.diocese-frejus-toulon.com/Tout-a-Jesus-par-Marie.htmlPS. 6 – Zbliża się Boże Narodzenie! Podarujcie "L'Enfant caché de Medjugorje" („Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask”) s. Emmanuel. Wydawnictwo Ed. des Béatitudes. Do nabycia w księgarni lub w Logos Diffusion. 17,50 euro + 4,50 porto całk. Tel: 02 54 88 78 18 - commande@logos-beatitudes.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - http://www.logos-beatitudes.com/.

Inne języki: W USA idźcie do naszego sklepu COM: www.childrenofmedjugorje.com następnie kliknijcie “Shop COM”. $19 + opłata pocztowa. W Medjugorju w sklepiku parafialnym, w „Devotions”, 9€. Tel. +387 36 651 497, lub “Catholic bookstore”, Tel. +387 36 650 917. W Wielkiej Brytanii, 7£, Tel +44 2920 460 189. W Irlandii, Veritas, Dublin, Tel: 01 878 8177 - sales@veritas.ieThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it W Południowej Afryce, Tel: +27 393 172 825. Po hiszpańsku, 7€, “Hijos de Medjugorje”, Barcelona - +34 629 79 28 49 - gsba15@yahoo.esThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it . Po portugalsku (z imprimatur!) 13 € w Diel, Lisboa, http://www.dielnet.com/ Po niemiecku 22€, Parvis Verlag, Suisse. Tel: +41 269 159 399 - http://www.parvis.ch/. Po polsku, „Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask”, Maillard E., wydano w Warszawie w Wydawnictwie Marianów, 27 zł. Tel.: +48 22 642-50-82, sekretarz@marianie.pol.plThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - www.wydawnictwo.pl. Po włosku, Editrice Shalom, Ancona, 9€ - Tel: +39 071 745 0440 - http://www.editriceshalom.it/ Po holendersku, 15€, n.imkamp@tele2.nlThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it lub veys.stefaan@skynet.beThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - Tel: +32 56 777373. Po litewsku "Dzīvības Straumes" tel : +371 29544267 - info@dzivibasstraumes.lvThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view itPS. 7 – Pielgrzymki i rekolekcje w Medjugorju z Marie Source de Vie, BP 14, F-76133 St Martin du Bec - http://www.msvie.com/ - contact@msvie.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - Tel.: 02 35 30 28 43. Fax: 02 35 30 33 75PS. 8 - Zapiszcie się, żeby każdego miesiąca otrzymywać email z Wiadomościami z Medjugorja S. Emmanuel. W języku francuskim: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

Po angielsku lub niemiecku: pray@childrenofmedjugorje.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po włosku: info@vocepiu.itThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po hiszpańsku: gisele_riverti@mensajerosdelareinadelapaz.orgThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po chorwacku: rsilic@yahoo.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po portugalsku medjugorjeport@yahoo.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it .

Strona http://www.childrenofmedjugorje.com/ podaje te wiadomości w innych językach.

Jeśli już zapisaliście się i nic nie otrzymujecie, to zechciejcie ponownie wysłać wasz adres e-mail, tak może się zdarzyć z powodu awarii technicznych. Zechciejcie także sprawdzić, czy nie został zablokowany przez wasz filtr antyspamowy!

Nasza strona internetowa http://www.enfantsdemedjugorje.com/ jest w przebudowie, dziękujemy wam za cierpliwość! Wszelka kompetentna pomoc będzie mile widziana. Piszcie do wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view itPS. 9 – Automatyczne sekretarki 24 godziny na dobę z orędziami z 25-ego:

Strasburg: 03 88 67 88 22, Montpellier: 04 67 65 59 50

Paryż: 01 39 75 03 82, Perpignan: 04 68 87 78 09

Nantes: 02 40 25 72 86, Bordeaux: 05 56 88 37 48

Egipt, Kair: 419 20 49, La Réunion: 02 62 59 77 16

Kanada, Montreal: (514) 332 2140, Belgia: 04 286 20 77 i 02 779 55 79Wiadomości z Medjugorja: Paryż: 01 39 75 03 82

Montreal: (514) 332 2140, Belgia: 04 286 20 52PS. 10 – Na stronie exultet.net posłuchajcie płyt CD Maria Multimedia, zwłaszcza tych z Medjugorja!

 

 


Archiwum wiadomości 
 

Zbąszynek 2002-2004

Telefon

0 (prefix) 68 384 99 29

Fax

-------------------

Poczta elektroniczna

Informacje ogólne:

 mjundzill@poczta.onet.pl , jurdan50@poczta.fm