Wspólnota Królowej Pokoju

przy PARAFII pw. MACIERZYŃSTWA NMP w ZBĄSZYNKU

Orędzie, 25. października 2021 „Drogie dzieci! Powróćcie do modlitwy, bo [ten] kto się modli nie boi się przyszłości. [ten] Kto się modli otwarty jest na życie i szanuje życie innych. Dziatki, [ten] kto się modli odczuwa wolność dzieci Bożych i z radością w sercu służy dla dobra brata człowieka. Bo Bóg jest miłością i wolnością. Dlatego dziatki, kiedy chcą was zakuć w kajdany i wami się posługiwać, to nie jest od Boga, bo Bóg jest miłością i daje Swój pokój każdemu stworzeniu. Dlatego mnie posłał, abym wam pomogła, abyście wzrastali na drodze świętości. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Nasza Wspólnota

Orędzia Matki Bożej Medziugorju Apostolat Margaretka Czytania na każdy dzień Linki Kontakt

Strona Parafii |Główna | Świadectwa | Pielgrzymki | Program modlitewny | Maryja | Widzący | Wiadomości | Figury Matki BożejHistoria |

 


Archiwum wiadomości 
 

15 września 2008 r PDF  | Print |

Les Enfants de Medjugorje 2008

Pozwala się rozpowszechniać ten tekst pod dwoma warunkami:

1) nie zostanie zmienione żadne słowo.

2) zostanie podane źródło „Enfants de Medjugorje”, jak również adres naszego francuskiego serwera www.enfantsdemedjugorje.com

Odwiedźcie nasz angielski serwer www.childrenofmedjugorje.com

Nasz adres e-mail: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it lub: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

 

 

15 września 2008 r., Matki Bożej Bolesnej

Drogie Dzieci Medjugorja!

Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!

 

1 – 2 września Mirjana miała comiesięczne objawienie w Wieczerniku. Na zakończenie objawienia przekazała nam następujące orędzie: „Drogie dzieci, dzisiaj, was, którzy jesteście zebrani wokół mnie, zachęcam moim matczynym sercem do miłości bliźniego. Moje dzieci, zatrzymajcie się! Zobaczcie Jezusa, mojego Syna, w oczach swego brata! Jeśli widzicie radość, cieszcie się z nim. Jeśli w oczach waszego brata jest ból, oddalcie go przez waszą łagodność i waszą dobroć, ponieważ bez miłości jesteście zgubieni. Tylko miłość jest skuteczna; czyni cuda. Miłość da wam jedność w moim Synu i zwycięstwo mojego Serca. Dlatego, moje dzieci, kochajcie!”

Potem Matka Boża ponownie zachęciła nas do modlitwy za naszych pasterzy.

 

2 - Zraniona figura! 29 sierpnia figura Matki Bożej z białego marmuru wzniesiona na Górze Podbrdo została w dziki sposób uszkodzona. O świcie pierwsi świadkowie przeżyli szok: Lewa ręka Matki Bożej zniknęła, Jej twarz została zdeformowana na wysokości nosa. Nieuzasadniona nienawiść! Któż mógłby chcieć to uczynić Matce Bożej, jeśli nie ten, któremu Ona zmiażdżyła głowę swą piętą? Ale jak to często bywa, Niebo już obróciło to zło w dobro. Faktycznie, ten fakt zainspirował wiele osób do ofiarowania naszej Matce modlitw wynagradzających. Na przykład parafia w Grosetto (Włochy) zorganizowała modlitwy wynagradzające w kolejne soboty. Nie bądźmy ostatnimi w wyrażaniu swojego poparcia dla Gospy!

Szkody zostaną szybko naprawione, zwłaszcza ręka została odnaleziona w krzakach. Ale niektórzy sugerują, żeby brak było tej ręki, ponieważ Gospa często nas zachęcała tymi słowami: „Drogie dzieci, bądźcie moimi rękami wyciągniętymi do tych, którzy jeszcze nie poznali miłości Bożej.” To złamanie przypomina nam, że dzisiaj to my jesteśmy Jej matczynymi rękami. Ona liczy na każdego z nas jak na swoje wybrane narzędzie, żeby dołączyły do Niej te Jej dzieci, którym najbardziej brak tego, co jest najistotniejsze.

 

3 – W obliczu śmierci! Wracam z cudownej misji z Hiszpanii i Portugalii. Z całą pewnością te dwa kraje, które dosyć długo były oddalone od Medjugorja, gorliwie się na nie otwierają! Bardzo cenię przykład tego przemysłowca, który postanowił poświęcić zyski ze swej pracy na rozpowszechnianie Bożego Miłosierdzia i dzieł na temat Medjugorja. Wspiera finansowo każde dzieło, jakie drukuje, co pozwala mu wydawać pewne dzieła w cenie poniżej kosztów. Dzięki jego ofierze trafia to do tysięcy osób, czego nie byłoby, gdyby miały one płacić po cenie normalnej. To pokazuje, jaką siłę łaski może mieć jedno tylko „dziecko Medjugorja”, gdy odda się na służbę Jezusa i Maryi przez konkretne czyny, jakie są w jego mocy! Nie byłabym zdziwiona odkrywszy w Niebie, że taka hojność pozwoliła wielu duszom odnaleźć zbawienie. Oto przykład, który może być inspiracją do innych podobnych czynów. Gdyby Maryja znalazła w każdym kraju takie osoby, z jaką szybkością pokryłaby Ona swymi orędziami cały świat!

Gdy wracałam z tej misji, moje siostry zawiozły mnie samochodem z Dubrownika do Medjugorja. W pewnej chwili nadjechał przed nas jakiś samochód i z pełną prędkością całkowicie zjechał na lewo. Kierowca zasnął, głowę miał opuszczoną. Zderzenie było nieuniknione. Moja siostra zatrąbiła i zahamowała, człowiek nagle podniósł głowę i w ostatniej sekundzie zdołał wrócić na swoją prawą stronę. Nasze życie zawisło na nitce! Pięć minut wcześniej śpiewałyśmy hymn do Aniołów Stróżów i do św. Michała Archanioła, wierzę, że to oni zaoszczędzili nam tego strasznego wypadku. To piękna zachęta, żeby współpracować z Aniołami we wszystkich okolicznościach, ponieważ oni mogą działać z mocą tam, gdzie my sami nic nie możemy!

 

4 – Wielu zadaje pytanie na temat ojca Tomislava Vlasicia, OFM.

Faktycznie, z powodu poważnych błędów teologicznych całkowicie obcych Medjugorju, Rzym odwołał go z jego zajęć. Po wielu konsultacjach Kościół postąpił tak w trosce o ochronę wiernych przed pewnymi odchyleniami. Lecz media dorzuciły do tej sprawy swój własny sos, powodując w ten sposób wiele zamieszania. Zawsze powinniśmy iść do źródeł pewnych.

Nawet jeśli ojciec Tomislav był bardzo związany z wydarzeniami w Medjugorju w jego początkach i wykonał tam dobrą pracę, musiał potem opuścić parafię z ważnych przyczyn. Mieszkał we Włoszech od ponad 16 lat. Zatem, to, co się dzieje dzisiaj nie dotyka bezpośrednio parafii w Medjugorju i tym mniej rzuca na nią cień. Z powodu tej sytuacji cierpi cały Kościół, tak więc z Maryją trwajmy w pokoju i modlitwie, żeby przyśpieszyć zwycięstwo Światła tam, gdzie wróg chce czynić zamęt. To zwycięstwo jest na pewno przygotowane przez Boga, ale my musimy je zdobyć!

Zanim jakiś wyraźny tekst nie zostanie opublikowany na stronie childrenofmedjugorje.com około 1 października, każdego zachęcamy do ponownego przeczytania i przeżywania naglących wezwań Matki Bożej przekazanych przez Mirjanę: „Módlcie się za waszych kapłanów!” i „Wasi pasterze muszą być w waszych sercach i waszych modlitwach.”

 

5 – Miesiąc różańca: Podarunek dla Gospy!

„Proszę, żeby księża, zakonnicy i zakonnice odmawiali różaniec i innych uczyli odmawiać go.” (25.08.97) „Modlitwa w rodzinie jest dziś środkiem na uleczenie świata.”, powiedziała Matka Boża przy Błękitnym Krzyżu w grupie Ivana pod koniec sierpnia.

Pragniecie sprawić Matce Bożej przyjemność? Z pewnością traficie w dziesiątkę odnawiając modlitwę różańcową w rodzinie, zwłaszcza z nadejściem października, miesiąca różańcowego! Dla niektórych Francuzów rozpocząć odmawianie różańca oznacza pewien krok w wierze, lecz tego kroku nikt nie będzie żałował!

Matka Teresa i modlitwa w rodzinie

Matka Teresa podczas wewnętrznych rozmów usłyszała pewien głos. W swych „Pismach prywatnych” (patrz PS 2) znajdujemy teksty wiele wyjaśniające, jakiej używała broni, żeby pokonać zło, które dziś niszczy rodziny. W cytowanym tu fragmencie opisuje ona pewnemu biskupowi jedną ze swoich wizji: „Ekscelencjo (…) Ponownie ten olbrzymi tłum! Mogłam dostrzec na jego twarzy głęboki smutek i cierpienie. Uklękłam obok Matki Bożej, która stanęła naprzeciw niego. Nie widziałam Jej twarzy, lecz usłyszałam, jak mówi: ‘Zaopiekuj się nimi, oni są moi. Zaprowadź ich do Jezusa. Zanieś ich do Jezusa. Nie bój się. Naucz ich odmawiać różaniec, różaniec w rodzinie i wszystko pójdzie dobrze. Nie bój się, Jezus i ja sama będziemy z tobą i twoimi dziećmi.’” (str. 125)

W ubiegłym roku, podczas misji w Indii, zostaliśmy zaproszeni do szkoły zbudowanej na brzegu morza na południu kraju w stanie Kerala. Tam z uczniami dzieliliśmy się orędziami z Medjugorja. Zakonnice, które prowadziły tę szkołę, zwierzyły się nam z radością: „Tutaj każdego dnia odmawiamy różaniec z uczniami.” Wyobraźcie sobie moje zdziwienie! Jakaż francuska szkoła by to uczyniła? Potem pewna siostra zaprowadziła nas na taras szkoły i powiedziała: „Popatrzcie na lewo i na prawo!” To była rozpacz: plaża spustoszona przez tsunami, które uderzyło w ten region. Potem siostra powiedziała do nas: „Popatrzcie, szkoła nie była ruszona, pozostała nietknięta! Gdy przybyło do nas tsunami, woda zatrzymała się na pierwszym schodku!” I siostra dodała z tym uśmiechem tak poruszającym czyste serca: „Ponieważ u nas, siostro, każdego dnia razem odmawiamy różaniec, Matka Boża nas ochroniła!”

 

Matko godna podziwu, jakie to szczęście żyć z Tobą i wszystkim dzielić się z Tobą!

 

Siostra Emmanuel +

 

 

PS.1 – S. Emmanuel będzie w Orleanie w piątek 19 września, o godz. 20.30 u Matki Bożej Cudownej, Place du Cheval Rouge. Będzie mówiła i modliła się na temat : „Matka, która wyleczy z pustki”. Informacje: 06 78 93 11 84.

S. Emmanuel będzie głosiła rekolekcje w dniach 19-21 września w Burtin, F 41600 Nouan le Fuzelier (Sologne). Tel: 02 54 88 78 85, Fax 02 54 88 67 81. Otwarte dla wszystkich! bethanie.retraite@beatitudes.org This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it http://www.beatitudes-nouan.org/

PS.2 – Wyjątek ze wspaniałej książki  "Mere Teresa, les ecrits intimes de la Sainte de Calcuttta" (Matka Teresa, pisma prywatne Świętej z Kalkuty), str. 125. Editions Lethielleux, 47 rue de Charenton, 75012 Paris. 448 pages. 22,50€.

PS. 3 – Przeczytajcie i podarujcie "L Enfant cache de Medjugorje" („Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask”) s. Emmanuel. Wydawnictwo Ed. des Beatitudes – 408 stron, fotografie barwne. Do nabycia w księgarni lub w Logos Diffusion. 17,50 euro + 4,50 porto całk. Tel : 02 54 88 78 18 -   commande@logos-beatitudes.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - http://www.logos-beatitudes.com/.

Wyszła wersja holenderska: Tel. +32 56 777373 veys.stefaan@skynet.be This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it Inne języki: W USA idźcie do naszego sklepu COM: www.childrenofmedjugorje.com następnie kliknijcie “Shop COM”. $19 + opłata pocztowa. W Medjugorju w „Devotions”, 9€. Tel. +387 36 651 497, lub “Catholic bookstore”, Tel. +387 36 650 917.  W Wielkiej Brytanii, 7£, Tel +44 2920 460 189. W Irlandii, Veritas, Dublin, Tel: 01 878 8177 - sales@veritas.ie This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it W Południowej Afryce, Tel: +27 393 172 825.

Po hiszpańsku, 7€, “Hijos de Medjugorje”, Barcelona - +34 629 79 28 49 - gsba15@yahoo.es

Po portugalsku (imprimatur!) 13 € w Diel, Lisboa, http://www.dielnet.com/ Po niemiecku 22€, Parvis Verlag, Suisse. Tel: +41 269 159 399 - http://www.parvis.ch/. Po polsku, Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask, Maillard E., wydano w Warszawie w Wydawnictwie Marianów, 27 zł. Tel.: +48 22 642-50-82, sekretarz@marianie.pol.pl This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - www.wydawnictwo.pl. Po włosku, Editrice Shalom, Ancona, 9€ - Tel: +39 071 745 0440 - http://www.editriceshalom.it/  Po holendersku, 15€, n.imkamp@tele2.nl This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it lub veys.stefaan@skynet.be This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it   - Tel: +32 56 777373

 

PS. 4 Pielgrzymki i rekolekcje w Medjugorju z Marie Source de Vie, BP 14, F-76133 St Martin du Bec - http://www.msvie.com/  - contact@msvie.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it   - Tel.: 02 35 30 28 43. Fax: 02 35 30 33 75

 

PS. 5  – Zapiszcie się, żeby każdego miesiąca otrzymywać email z Wiadomościami z Medjugorja S. Emmanuel. W języku francuskim: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

Po angielsku lub niemiecku: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po włosku: info@vocepiu.it This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po hiszpańsku: gisele_riverti@mensajerosdelareinadelapaz.org This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po chorwacku: rsilic@yahoo.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po portugalsku medjugorjeport@yahoo.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it .

Strona http://www.childrenofmedjugorje.com/ podaje te wiadomości w innych językach. 

Jeśli już zapisaliście się i nic nie otrzymujecie, to zechciejcie ponownie wysłać wasz adres e-mail, tak może się zdarzyć z powodu awarii technicznych. Zechciejcie także sprawdzić, czy nie został zablokowany przez wasz filtr antyspamowy!

Nasza strona internetowa http://www.enfantsdemedjugorje.com/ jest w przebudowie, dziękujemy wam za cierpliwość! Wszelka kompetentna pomoc będzie mile widziana. Piszcie do wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

 

PS. 6 Automatyczne sekretarki 24 godziny na dobę z orędziami z 25-ego:

Strasburg: 03 88 67 88 22,              Montpellier: 04 67 65 59 50

Paryż: 01 39 75 03 82,                     Perpignan: 04 68 87 78 09

Nantes: 02 40 25 72 86,                   Bordeaux: 05 56 88 37 48

Egipt, Kair: 419 20 49,                     La Reunion:

02 62 59 77 16

Kanada, Montreal: (514) 332 2140,   Belgia: 04 286 20 77 i  02 779 55 79

 

Wiadomości z Medjugorja:                        Paryż: 01 39 75 03 82

Montreal: (514) 332 2140,                Belgia: 04 286 20 52

 

PS. 7 – Podczas wizyty we Francji Benedykt XVI dotknął spraw ważnych, które warto zapamiętać:

Rozwiedzieni, którzy ponownie wstąpili w związek małżeński: „Problem szczególnie bolesny to problem rozwiedzionych, którzy ponownie wstąpili w związek małżeński. Kościół, który nie może przeciwstawiać się woli Chrystusa, zdecydowanie podtrzymuje zasadę nierozerwalności małżeństwa, jednakże otaczając jeszcze większą miłością tych i te, którym nie zdołali jej poszanować”. (Lourdes, wobec biskupów)

Msza św.: „Nie bójcie się oddać swe życie Chrystusowi! Nic nigdy nie zastąpi służby kapłańskiej w sercu Kościoła! Nic nigdy nie zastąpi Mszy św. za zbawienie świata!”

(Paryż, Plac Inwalidów)

Nasi bracia żydzi: „Być antysemitą” to jest „być antychrześcijaninem”. „Kościół powstaje przeciwko wszelkiej formie antysemityzmu, więc nie ma żadnego usprawiedliwienia teologicznego”. (Paryż, spotkanie ze wspólnotą żydowską).

Sakrament chorych: Benedykt XVI udzielił tego sakramentu wielu chorym, wypowiadając rytualne słowa: "Przez to święte namaszczenie niech Pan w swoim nieskończonym miłosierdziu wspomoże ciebie łaską Ducha Świętego. Pan, który odpuszcza ci grzechy, niech cię wybawi i łaskawie podźwignie" (Katechizm Kościoła Katolickiego, § 1513). Ten sakrament Kościoła stanowi odpowiedź na przykazanie Chrystusa, jakie ustanowił prosząc apostołów: „Uzdrawiajcie chorych” (Mk 16,17-18). (Lourdes)

 

PS. 8 – Na stronie exultet.net posłuchajcie płyt CD Maria Multimedia, zwłaszcza tych z Medjugorja!

 


Archiwum wiadomości 
 

Zbąszynek 2002-2004

Telefon

0 (prefix) 68 384 99 29

Fax

-------------------

Poczta elektroniczna

Informacje ogólne:

 mjundzill@poczta.onet.pl , jurdan50@poczta.fm