Wspólnota Królowej Pokoju

przy PARAFII pw. MACIERZYŃSTWA NMP w ZBĄSZYNKU

Orędzie, 25. października 2021 „Drogie dzieci! Powróćcie do modlitwy, bo [ten] kto się modli nie boi się przyszłości. [ten] Kto się modli otwarty jest na życie i szanuje życie innych. Dziatki, [ten] kto się modli odczuwa wolność dzieci Bożych i z radością w sercu służy dla dobra brata człowieka. Bo Bóg jest miłością i wolnością. Dlatego dziatki, kiedy chcą was zakuć w kajdany i wami się posługiwać, to nie jest od Boga, bo Bóg jest miłością i daje Swój pokój każdemu stworzeniu. Dlatego mnie posłał, abym wam pomogła, abyście wzrastali na drodze świętości. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Nasza Wspólnota

Orędzia Matki Bożej Medziugorju Apostolat Margaretka Czytania na każdy dzień Linki Kontakt

Strona Parafii |Główna | Świadectwa | Pielgrzymki | Program modlitewny | Maryja | Widzący | Wiadomości | Figury Matki BożejHistoria |

 


Archiwum wiadomości 
 

 

15 czerwca 2008 r. PDF  | Print |

Les Enfants de Medjugorje 2008

Pozwala się rozpowszechniać ten tekst pod dwoma warunkami:

1) nie zostanie zmienione żadne słowo.

2) zostanie podane źródło „Enfants de Medjugorje”, jak również adres naszego francuskiego serwera www.enfantsdemedjugorje.com

Odwiedźcie nasz angielski serwer www.childrenofmedjugorje.com

Nasz adres e-mail: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it lub: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

 

 

15 czerwca 2008 r.

Drogie Dzieci Medjugorja!

Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!

1 – 2 czerwca Mirjana Soldo miała comiesięczne objawienie w Wieczerniku. Na zakończenie objawienia przekazała nam następujące orędzie: „Jestem z wami dzięki Bożej łasce, żeby uczynić was wielkimi, wielkimi w wierze i w miłości, was wszystkich. Was, których serce stało się twarde jak kamień przez grzech i winę (Podczas gdy to mówiła – sprecyzowała Mirjana – patrzyła na osoby, których to dotyczyło, z bólem na twarzy i ze łzami w oczach).

A was dusze pobożne, pragnę oświecić nowym światłem. Módlcie się, aby moja modlitwa znalazła serca otwarte, żebym mogła je oświecić mocą wiary i otworzyć drogi miłości i nadziei. Bądźcie wytrwali. Jestem z wami.”

 

2 – Śpiączka światłości? Świadectwo ojca Tima Deetera otrzymane wczoraj wieczorem rozraduje chrześcijan, którzy nie chcą wpaść w pułapkę kultury śmierci! Chory pogrążony w śpiączce to dusza, która przeżyła tajemnicze doświadczenia z Bogiem, a Bóg czasami pozwala, żeby tacy doszli do światłości…

Gdy ojciec Tim był wikarym w parafii św. Marii w Teksasie, był także nocnym kapelanem w wielkim szpitalu katolickim. Jako kapelan miał dużo pracy, która polegała na tym, że musiał odwiedzić wielu pacjentów w tych godzinach, gdy lekarze już skończyli badania i testy dzienne i gdy goście, rodzina i przyjaciele już wyszli. Pacjenci, z których niektórzy mieli nazajutrz zostać poddani operacji chirurgicznej, pozostawali sami. To w tej chwili bardziej niż w jakimkolwiek innym momencie dnia pacjenci prosili o obecność księdza.

Każdego wieczoru ojciec Tim odwiedzał w szczególności pewną osobę. Helen była w śpiączce od kilku tygodni. (Często osoby w śpiączce mogą jeszcze słyszeć, ponieważ słuch jest ostatnim zmysłem, który zanika). Każdego dnia odmawiał przy niej Ojcze nasz, Zdrowaś Mario i Chwała Ojcu, później przekazywał streszczenie ostatnich wiadomości z dnia, sport, pogodę, itd… Pewnego wieczoru ojciec Tim miał długą listę osób do odwiedzenia, tak więc pomyślał, żeby nie iść do Helen. Zresztą, powiedział sobie, ona nie odpowiada w normalny sposób, więc jak opuszczę jeden wieczór, to nie będzie to nic ważnego! Jednakże, po zakończeniu wszystkich innych odwiedzin, nie opuszczała go myśl, żeby mimo wszystko do niej pójść.

O trzeciej nad ranem wszedł do pokoju nie zapalając światła, ponieważ księżyc świecił wystarczająco, żeby rozświetlić pomieszczenie. Usiadłszy na krześle obok łóżka Helen, zaczął szybko odmawiać modlitwy te co zwykle, myśląc, że to wystarczy. Jednakże miał głębokie uczucie, że powinien dla tej kobiety zrobić coś więcej. Ale coś (lub Ktoś) powiedział mu, że powinien udzielić jej Sakramentu Pojednania; może ona nie miała okazji wyspowiadać się przed chorobą? Więc ojciec Tim zaproponował jej, że udzieli sakramentalnego odpuszczenia grzechów i powiedział jej, że da jej chwilę ciszy, podczas której będzie mogła w sercu wyznać swe winy Bogu. Potem odmówił Akt żalu i poprosił Helen, żeby w ciszy pomodliła się w tej samej chwili co on. Potem położył na niej ręce i udzielił jej odpuszczenia wszystkich grzechów. (Przypomnijcie sobie, że słowo „odpuszczenie” nie oznacza „przeproszenie”, lecz „uwolnienie”.)

Gdy ojciec Tim wypowiadał ostatnie słowa odpuszczenia, Helen nagle podniosła się na łóżku! Z oczami szeroko otwartymi wyciągnęła do przodu ramiona i cała uśmiechnięta zawołała: „JEZU!” Wstrząśnięty tym ojciec Tim naprawdę się przestraszył. Natychmiast zwrócił się do ściany, w której Helen intensywnie utkwiła wzrok, a był tam mały krucyfiks z drewna. Ponownie odwracając się do Helen ujrzał, że opadła na poduszkę martwa! Trzeba było kilku minut, żeby ojciec Tim zrozumiał, co się stało. Pewna rzecz w życiu tej kobiety zatrzymywała ją przy życiu, ale raz uwolniona od tej więzi mogła swobodnie odejść do Jezusa.

W dzień pogrzebu siostra Helen przyszła zobaczyć się z ojcem Timem. Słyszała od kogoś, że to on był obecny przy jej siostrze w chwili jej śmierci. Ojciec powiedział, że udzielił Helen odpuszczenia grzechów, mimo że ona był w śpiączce. Kobieta, pełna wdzięczności, powiedziała do niego: „Gdy Helen i ja byłyśmy młode, nauczono nas, żebyśmy każdego wieczoru prosiły na modlitwie o dobrą śmierć (tzn. śmierć w stanie łaski). Teraz wiem, że Bóg wysłuchał naszych modlitw i dziękuję za to, że moja siostra zmarła w pokoju.”

Czasami ojciec Tim prosił pacjentów znajdujących się w śpiączce, żeby uścisnęli mu rękę, jeśli chcą otrzymać odpuszczenie grzechów. Często, przy pomocy swych nikłych sił, ci pacjenci odpowiadali lekkim naciskiem dłoni, pokazując tym, że usłyszeli, wszystko zrozumieli i że pragną otrzymać ten sakrament. Dziś o tym trzeba głosić na dachach!

 

3 – Adoptować księdza? 25 czerwca będziemy świętowali 27. rocznicę objawień. Tak, naszej Matki nie męczy szczodre obdarzanie nas tymi orędziami i błogosławieństwami oraz Jej ogromną czułością!

Nowenna jako prezent!? W tych dniach, gdy przygotowujemy się do uczczenia naszej Matki, wyraźmy Jej naszą wdzięczność przez konkretne działanie ku Jej większej radości: Skoro tak nalegała, żebyśmy się modlili za naszych księży, proponuję każdemu, żeby w swym sercu adoptował jakiegoś księdza.

Wyobraźmy sobie imiona odpowiadające księżom przeżywającym kryzys: z powodu braku wsparcia na modlitwie myślą oni o porzuceniu swego pięknego powołania. Każdy z nas weźmie jedno z tych imion, poprosi Gospę, żeby sama wybrała księdza przeżywającego trudności i podczas tych dni, które poprzedzają 25 czerwca, ten ksiądz będzie dla nas jak nasze ukochane dziecko.

Podczas tej nowenny mnóżmy za tego księdza modlitwy, ofiary i wyrzeczenia, według hojności naszego serca i w ten sposób otrzymamy łaski, które pomogą temu księdzu pozostać w kapłaństwie, nawet zostać świętym księdzem!

Żeby to było 9 kompletnych dni, jeśli trzeba, kontynuujmy to po rocznicy. Niektórzy zrozumieją w sercu, żeby tę adopcję przedłużyć poza te 9 dni, odmawiając codziennie dziesiątek różańca i ofiarowując Bogu szczególne wyrzeczenie. W ten sposób Gospa stworzyła z młodych grupę modlitewną: gdy miała zrealizować jakiś plan, prosiła ich o konkretną pomoc, a Jej prośby były zawsze bardzo trafne.

Propozycje imion: Bernard, Ludwik, Gerard, Franciszek, Wiktor, Jimmy, Rafał, Karol, Stefan, Aleksander, Michał, Fryderyk, Pascal, Antoni, William, Sergio, Michel, Henryk, Claude, Boutros, Kazimierz, Jozo, Marcello, Jan, Józef, Edward, Daniel, Mikołaj, James, Slavko, Dominik, Jakov, Karol, Augustyn, Luka, Jonatan, Andrzej, Petar, Ryszard, Hervé, Eugeniusz, Alvaro, Laurent, Enrico, Tony, Filip, Krzysztof, Julien, Ulrich, Cyrille, Benedykt, Serafino, Simon, Yves, Gianni, Tomek, Yan, Thomas, Marek, Piotr, Pawel, Sigmund, Baptiste, Ephrem, Camille, Amadeus, Charbel, Joachim, Alfonso, Vianney, Frantz, Théophane, Thierry, Damiano, Vincent, Denis, John, Xavier, Sebastien, Jérôme, Alexis, Dimitri, Jaime, Stanisław, Paweł, Andrzej, Timothée, Johan, Ruben, Alvise, Boulos, Mauro, Maksymilian, Marius, Karl...

Te objawienia nie mają w historii precedensu, jaki to dla nas przywilej żyć w tej epoce i być tego świadkiem! Bądźmy hojni w naszej odpowiedzi!

„Módlcie się o zbawienie świata, na ile Bóg pozwoli mi być z wami”, powiedziała do nas Maryja. Propozycja: napiszcie Jej imię, jakie wybieracie i co robicie dla tego księdza. Wasze listy zostaną złożone u Jej stóp podczas objawienia. ("Reine de la Paix", BP 2157, F-06103 Nice cedex, France). Dziękuję!

 

Droga Gospo, tak się troszczysz o naszą wieczność, pomóż nam przejrzeć nasze wartości i przyjąć Twoje wartości!

Siostra Emmanuel +

 

 

PS. 1.S. Emmanuel będzie głosiła rekolekcje „Matka lecząca z pustki” w dniach 19-21 września w Burtin, F 41600 Nouan le Fuzelier (Sologne). Tel.: 02 54 88 78 85, Fax 02 54 88 67 81. Ten weekend jest otwarty dla wszystkich. Zapiszcie się szybko! bethanie.retraite@beatitudes.org This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - http://www.beatitudes-nouan.org/

 

PS. 2 – Przeczytajcie i podarujcie "L Enfant cache de Medjugorje"(„Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask”) s. Emmanuel. Wydawnictwo Ed. des Beatitudes– 408 stron, fotografie barwne. Do nabycia w księgarni lub w Logos Diffusion. 17,50 euro + 4,50 porto całk. commande@logos-beatitudes.com - www.logos-batitudes.com  Wersja portugalska, jaka została właśnie wydana, uzyskała imprimatur! Po polsku, Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask, Maillard E., wydano w Warszawie w Wydawnictwie Marianów, 27 zł. Tel.: +48 22 642-50-82, sekretarz@marianie.pol.pl This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - www.wydawnictwo.pl.

 

PS. 3Pielgrzymki i rekolekcje w Medjugorju z Marie Source de Vie, BP 14, F-76133 St Martin du Bec - http://www.msvie.com/  - contact@msvie.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it   - Tel.: 02 35 30 28 43. Fax: 02 35 30 33 75

 

PS. 4 – Na stronie exultet.net posłuchajcie płyt CD Maria Multimedia, zwłaszcza tych z Medjugorja!

 

PS. 5 – Międzynarodowe rekolekcje dla kapłanów, ARS 2009

W 2009 r. na 150. rocznicę urodzin dla Nieba Proboszcza z Ars (4 sierpnia 1859) w Ars będą miały miejsce międzynarodowe rekolekcje dla kapłanów. Organizowane przez sanktuarium w Ars, Towarzystwo J. M. Vianney i Wspólnotę Błogosławieństw, te rekolekcje będą głoszone przede wszystkim przez kardynała Schönborna (z Wiednia) od 27 września do 3 października o godz. 14.00. Księża będą mogli skorzystać z duchowej pogadanki z udziałem s. Briege McKenna, ojca Kevina Scalona, itd… Już teraz powiedzcie o tym swoim księżom! Email: info@retraitears2009.org This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it .

 

PS. 6  – Zapiszcie się, żeby każdego miesiąca otrzymywać w emailu orędzie Maryi i Wiadomości z Medjugorja S. Emmanuel.

W języku francuskim: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

Po angielsku lub niemiecku: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po włosku: info@vocepiu.it This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po hiszpańsku: gisele_riverti@mensajerosdelareinadelapaz.org This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po chorwacku: rsilic@yahoo.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po portugalsku (nowość!) medjugorjeport@yahoo.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it .

Strona http://www.childrenofmedjugorje.com/ podaje te wiadomości w innych językach. 

Jeśli już zapisaliście się i nic nie otrzymujecie, to zechciejcie ponownie wysłać wasz adres e-mail, tak może się zdarzyć z powodu awarii technicznych. Zechciejcie także sprawdzić, czy nie został zablokowany przez wasz filtr antyspamowy!

Nasza strona internetowa http://www.enfantsdemedjugorje.com/ jest w przebudowie, dziękujemy wam za cierpliwość! Wszelka kompetentna pomoc będzie mile widziana. Piszcie do wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

 


Archiwum wiadomości