Wspólnota Królowej Pokoju

przy PARAFII pw. MACIERZYŃSTWA NMP w ZBĄSZYNKU

Orędzie, 25. października 2021 „Drogie dzieci! Powróćcie do modlitwy, bo [ten] kto się modli nie boi się przyszłości. [ten] Kto się modli otwarty jest na życie i szanuje życie innych. Dziatki, [ten] kto się modli odczuwa wolność dzieci Bożych i z radością w sercu służy dla dobra brata człowieka. Bo Bóg jest miłością i wolnością. Dlatego dziatki, kiedy chcą was zakuć w kajdany i wami się posługiwać, to nie jest od Boga, bo Bóg jest miłością i daje Swój pokój każdemu stworzeniu. Dlatego mnie posłał, abym wam pomogła, abyście wzrastali na drodze świętości. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Nasza Wspólnota

Orędzia Matki Bożej Medziugorju Apostolat Margaretka Czytania na każdy dzień Linki Kontakt

Strona Parafii |Główna | Świadectwa | Pielgrzymki | Program modlitewny | Maryja | Widzący | Wiadomości | Figury Matki BożejHistoria |


 
15 maja 2008 r. PDF  | Print |

 

   

Les Enfants de Medjugorje 2008

Pozwala się rozpowszechniać ten tekst pod dwoma warunkami:

1) nie zostanie zmienione żadne słowo.

2) zostanie podane źródło „Enfants de Medjugorje”, jak również adres naszego francuskiego serwera http://www.enfantsdemedjugorje.com/

Odwiedźcie nasz angielski serwer http://www.childrenofmedjugorje.com/

Nasz adres e-mail: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it lub: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

 

 

15 maja 2008 r.

Drogie Dzieci Medjugorja!

Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!

 

12 maja Mirjana Soldo miała comiesięczne objawienie w Wieczerniku. Na zakończenie objawienie przekazała nam następujące orędzie: „Drogie dzieci, jestem z wami w tym miejscu z woli Boga. Pragnę, żebyście otworzyły mi swoje serce i żebyście przyjęły mnie jak matkę. Swą miłością nauczę was prostoty życia oraz bogactwa miłosierdzia i poprowadzę was do mojego Syna. Droga do Niego może być trudna i bolesna, lecz nie bójcie się, jestem z wami. Moje ręce będą was podtrzymywały aż do końca, do radości wiecznej, dlatego nie bójcie się otworzyć się na mnie. Dziękuję wam.

Módlcie się za kapłanów. Mój Syn wam ich dał.”

 

2Sanktuarium maryjne Matki Bożej z Laus zostało uznane! 4 maja ekscelencja Jean-Michel di Falco, biskup Gap (Hautes-Alpes, France), w obecności nuncjusza apostolskiego i trzydziestu kardynałów i biskupów z całego świata oficjalnie uznał nadprzyrodzony charakter objawień Matki Bożej Benedyktowi Rencurel z Laus. Wydarzenie wielkiej wagi dla Francji i dla świata! Ostatnie objawienia oficjalnie uznane we Francji to te z Lourdes, 146 lat temu. Wszystko przychodzi w swym czasie! Benedykt widywał Matkę Bożą każdego dnia przez ponad 50 lat, od 1664 do 1718, roku swej śmierci. Jego proces beatyfikacyjny jest w toku. Laus jest znane z licznych uzdrowień fizycznych; istotnie, Matka Boża prosiła Benedykta, żeby chorym udzielano namaszczenia oliwą z lampy. http://diocesedegap.over-blog.com/article-18566529.html

3 – Kolano Chiary! Ostatniej jesieni nasza przyjaciółka Anna (z Włoch) pojawiła się w domu na 10 dni. Opowiada:

„29 listopada mojej bratowej Chiarze spuchło lewe kolano. Trzech różnych lekarzy postawiło tę samą diagnozę: „Niech pani odpocznie, to przejdzie!” Ale godziny mijają, a sytuacja nie poprawia się. Przeciwnie. Jesteśmy zaniepokojeni. Próbuję siebie i innych uspakajać i bez przerwy modlę się do Matki Bożej.

Tego wieczoru jej stan niebezpiecznie pogarsza się i postanawiamy hospitalizować ją w poliklinice Gemelli w Rzymie. Ale tam nie ma wolnego miejsca! Po godzinach uporczywego wyczekiwania proponują nam mały pokoik, skromną przestrzeń między dwoma łóżkami, bez nocnego stolika, lampki i podłączenia tlenu. Chiara nie ma nic… ale ma wszystko! W istocie ku naszemu wielkiemu zdziwieniu ktoś w wezgłowiu łóżka pozostawił obrazek Matki Bożej z Medjugorja. Maryja jest tam, aby na nas czekać!

1 grudnia kierownik oddziału naczyniowego powiedział nam, że komplikacje spowodowały zator naczyń w płucach i że nadzieja na przeżycie Chiary jest minimalna. W istocie miała w krótkim czasie umrzeć. Wówczas ogarnęły mnie tysiące myśli, szybko muszę znaleźć jakieś rozwiązanie. Intensywnie wpatruję się w obrazek Matki Bożej w górze łóżka mojej bratowej, ponieważ jej wzrok przyciąga mnie, jest na tyle żywy, że wydaje się prawdziwy! W tej chwili pojmuję, że Ona, Matka Niebieska, będzie naszą siłą, żebyśmy z tego wyszli. Jeśli Chiara ma nadzieję, że przeżyje, to nie jest to dzięki temu szpitalowi, ani jego lekarzom, lecz dzięki Matce Bożej.

Wzrasta moje pragnienie spotkania się z Nią w Medjugorju i narzuca mi się myśl, żeby tam pojechać, aby się modlić i pościć. Wówczas dzwonię do siostry, która tam mieszka, żeby zobaczyć, jak tam dojechać dziś wieczorem. Bez wahania decyduję się zostać tam 10 dni, z sercem pełnym radości, pewna, że ze mną jest Bóg, który rozświetli tę ciemną sytuację… Tego samego dnia z lotniska w Rzymie odlatuję do Splitu.

Więc Anna zjawia się w domu. Wiadomości z Włoch są złe, stan zdrowia bratowej się pogarsza. 2 grudnia Anna uczestniczy w objawieniu z Mirjaną. Orędzie dane tego dnia przez Matkę Bożą (patrz PS.2) skłania Annę jeszcze bardziej do postu i modlitwy za Chiarę. Dzięki telefonowi komórkowemu utrzymuje kontakt z rodziną, tłumacząc doniosłą ważność tego orędzia i zachęcając każdego do modlitwy i postu. Stan Chiary stabilizuje się. Wielu przyjaciół i znajomych okazuje swą solidarność. Powstaje więc wokół Chiary crescendo modlitwy i postu, wielu pości po raz pierwszy! Jej brat Antonio, mimo wielu zobowiązań, zamknął nawet swój warsztat, żeby czuwać przy małżonce. Powiedział do swych pracowników: „Wróćcie do siebie i módlcie się za Chiarę, módlcie się, nawet jeśli nie wierzycie w Boga!”

Chiara została otoczona miłością, tą miłością pochodzącą z obecności Jezusa w modlitwie. Przez telefon mówimy do niej: „Nie bój się, jesteś w rękach Bożych, oddaj się Mu!” Mijają dni, pełne w wydarzenia! Nawet jeśli Anna drży na każdy dzwonek telefonu, pozostaje w spokoju, ponieważ złożyła sprawę Chiary w ręce Boga, ufna w Jego miłosierdzie: cokolwiek się stanie, będzie to słuszne.

W domu, dla nas, którzy jesteśmy w Medjugorju właśnie po to, żeby żyć orędziami i je propagować, przykład Anny na porusza. Oto widzimy 27-letnią dziewczynę tak zdeterminowaną, żeby się poświęcać, pozostawać o chlebie i wodzie nieugięcie każdego dnia, słyszymy ją, jak z taką wiarą na odległość zachęca swoje oddziały, każe swym przyjaciołom wstrzymać oddech, aby ratować tę matkę rodziny… jesteśmy zachwyceni!

I oto pod koniec jej pobytu spada na nią wiadomość: „Chociaż Chiara jest słaba, to niebezpieczeństwo już jej nie grozi!” Płaczemy z radości! Pozwólmy Annie opowiadać dalej:

„Dni, które nastąpiły później, były dniami światłości! Zdrowie mojej bratowej poprawiało się. Jej głos był radosny, opowiadała mi, że nie przestawała się modlić, mimo że wszystko zdawało się walić; modliła się o to, żeby wyzdrowieć, a także żeby znaleźć siłę, żeby przyjąć wolę Ojca ze spokojem, w przypadku, gdyby jej życie na ziemi miało się skończyć. Obiecaliśmy sobie, że podziękujemy jej za pielgrzymkę do Medjugorja, do naszej Niebieskiej Matki, która niosła nam pomoc od pierwszej chwili. Przez chorobę Chiary Bóg dotknął wiele osób, wierzących i nie. Serce dotknięte przez Boga nigdy nie zgaśnie, nawet jeśli nie zawsze idzie ścieżkami Pana. Zawsze będzie pragnęło podjąć na nowo właściwą drogę.

Anna należy do tych gwałtowników, którzy zdobywają Królestwo Niebieskie. Jaki to przykład dla nas wszystkich! Gdy medycyna już nic nie potrafiła, ona wzięła broń duchową i ze swej strony wierzę, że jej ofiara złożona z taką wiarą po prostu uratowała życie Chiarze. „Gdy macie jakiegoś chorego, powiedziała Gospa, dajcie mi tego chorego. Módlcie się i pośćcie, a ja zajmę się chorym!” (Słowa skierowane do Vicki, bez daty). Wielu myśli o modlitwie, ale mało myśli o poście i poświęceniu się za chorych. Gdyby to czynili, byłoby dużo więcej uzdrowień!

Droga Gospo, jaka to radość iść z Tobą ręka w rękę i pozwolić się Tobie prowadzić do Jezusa, do Nieba!

 

Siostra Emmanuel +

 

 

PS. 1 – Wielu pielgrzymów francuskich zna „Jacotte”, tę małą kobietę pełną ognia, która prowadziła grupy do Medjugorja. W piątek 25 kwietnia, w samo święto Paschy żydowskiej stłukła sobie szyjkę kości udowej w tym miejscu, gdzie Jezus był więziony. Natychmiast operowana, odeszła do Ojca Niebieskiego 2 dni później. Na początku pielgrzymki mówiła: „Gdy będę w górze, będę was wszystkich oczekiwała przy drzwiach.” Módlmy się za nią i z nią!

PS. 22 grudnia 2007 r. po objawieniu Mirjana była poważna i miała łzy w oczach. Powiedziała do nas: „Gospa jest bardzo smutna. Podczas całego objawienia miała łzy w oczach”. Oto orędzie:

„Drogie dzieci, dzisiaj, gdy patrzę w wasze serca, moje serce napełnia się bólem i troską. Moje dzieci, zatrzymajcie się chwilę i popatrzcie we własne serca. Czy mój Syn – wasz Bóg – rzeczywiście jest na pierwszym miejscu? Czy Jego przykazania są rzeczywiście miarą waszego życia? Przestrzegam was ponownie: bez wiary nie ma bliskości Boga. Nie ma Słowa Bożego, które jest światłością zbawienia i światłością zdrowego rozumu.”

Mirjana dodała: „Z bólem poprosiłam Gospę, żeby nas nie opuszczała i nie cofnęła od nas swych rąk. Uśmiechnęła się z bólem na moją prośbę i odeszła. Tym razem nie powiedziała: ‘Dziękuję wam’!”

PS. 3S. Emmanuel będzie głosiła rekolekcje „Matka lecząca z pustki” w dniach 19-21 września w Burtin, F 41600 Nouan le Fuzelier (Sologne). Tel.: 02 54 88 78 85, Fax 02 54 88 67 81. Ten weekend jest otwarty dla wszystkich. Zapiszcie się Szybko! bethanie.retraite@beatitudes.org This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - http://www.beatitudes-nouan.org/

PS. 4 – Przeczytajcie i podarujcie "L'Enfant caché de Medjugorje" („Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask”) s. Emmanuel. Wydawnictwo Ed. des Beatitudes – 408 stron, fotografie barwne. („Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask”) s. Emmanuel. Po polsku, Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask, Maillard E., wydano w Warszawie w Wydawnictwie Marianów, 27 zł. Tel.: +48 22 642-50-82, sekretarz@marianie.pol.pl This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - www.wydawnictwo.pl.

PS. 5Pielgrzymki i rekolekcje w Medjugorju z Marie Source de Vie, BP 14, F-76133 St Martin du Bec - http://www.msvie.com/  - contact@msvie.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it   - Tel.: 02 35 30 28 43. Fax: 02 35 30 33 75

 

PS. 6Dokumenty Medjugorje a Kościół: Nie ma powodu, żeby się niepokoić stanowiskiem Rzymu! Wszystkie fale, które dzisiaj poruszają pewne umysły, oparte są na opiniach osobistych lub niekompletnych raportach z rozmów i nie są dokumentami oficjalnymi, należycie poświadczonymi, datowanymi i ponumerowanymi, jak wymaga Prawo Kanoniczne. W istocie nic się nie zmieniło odnośnie Medjugorja:

Pielgrzymki prywatne są wciąż dozwolone (a nie pielgrzymki oficjalne).

Nie jest zabronione (nawet jest zalecane), żeby byli tam obecni księża, w celu zapewnienia opieki duszpasterskiej pielgrzymom.

Fałszywe jest głoszenie „Stwierdzenia braku nadprzyrodzoności” w stosunku do Medjugorja, jak to jeszcze się rozgłasza we Francji. Od czasu dokumentu z Zadaru chodzi tu o inną formułę: „Braku stwierdzenia nadprzyrodzoności”, zupełnie różną, ponieważ pozostawia ona kwestię otwartą. Pozostańmy w pokoju, Kościół czuwa nad Medjugorjem! Jeśli jest coś nowego, to on ma własne media, żeby to ogłosić.

 

PS. 7Zapiszcie się, żeby każdego miesiąca otrzymywać w emailu orędzie Maryi i Wiadomości z Medjugorja S. Emmanuel.

W języku francuskim: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

Po angielsku lub niemiecku: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po włosku: info@vocepiu.it This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po hiszpańsku: gisele_riverti@mensajerosdelareinadelapaz.org This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po chorwacku: rsilic@yahoo.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po portugalsku (nowość!) medjugorjeport@yahoo.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it .

Strona http://www.childrenofmedjugorje.com/ podaje te wiadomości w innych językach.

 

Jeśli już zapisaliście się i nic nie otrzymujecie, to zechciejcie ponownie wysłać wasz adres e-mail, tak może się zdarzyć z powodu awarii technicznych. Zechciejcie także sprawdzić, czy nie został zablokowany przez wasz filtr antyspamowy!

 


Archiwum wiadomości 
 

Zbąszynek 2002-2004

Telefon

0 (prefix) 68 384 99 29

Fax

-------------------

Poczta elektroniczna

Informacje ogólne:

 mjundzill@poczta.onet.pl , jurdan50@poczta.fm