Wspólnota Królowej Pokoju

przy PARAFII pw. MACIERZYŃSTWA NMP w ZBĄSZYNKU

Orędzie, 25. października 2021 „Drogie dzieci! Powróćcie do modlitwy, bo [ten] kto się modli nie boi się przyszłości. [ten] Kto się modli otwarty jest na życie i szanuje życie innych. Dziatki, [ten] kto się modli odczuwa wolność dzieci Bożych i z radością w sercu służy dla dobra brata człowieka. Bo Bóg jest miłością i wolnością. Dlatego dziatki, kiedy chcą was zakuć w kajdany i wami się posługiwać, to nie jest od Boga, bo Bóg jest miłością i daje Swój pokój każdemu stworzeniu. Dlatego mnie posłał, abym wam pomogła, abyście wzrastali na drodze świętości. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Nasza Wspólnota

Orędzia Matki Bożej Medziugorju Apostolat Margaretka Czytania na każdy dzień Linki Kontakt

Strona Parafii |Główna | Świadectwa | Pielgrzymki | Program modlitewny | Maryja | Widzący | Wiadomości | Figury Matki BożejHistoria |


 
15 kwietnia 2008 r. PDF  | Print |

Les Enfants de Medjugorje 2008

Pozwala się rozpowszechniać ten tekst pod dwoma warunkami:

1) nie zostanie zmienione żadne słowo.

2) zostanie podane źródło „Enfants de Medjugorje”, jak również adres naszego francuskiego serwera http://www.enfantsdemedjugorje.com/

Odwiedźcie nasz angielski serwer http://www.childrenofmedjugorje.com/

Nasz adres e-mail: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it lub: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

 

 

15 kwietnia 2008 r.

Drogie Dzieci Medjugorja!

Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!

 

1 – 2 kwietnia Mirjana Soldo miała comiesięczne objawienie w Wieczerniku. Na zakończenie objawienia przekazała nam następujące orędzie: „Drogie dzieci, także dzisiaj, gdy jestem z wami, w wielkiej miłości Boga, pragnę was zapytać: Czy jesteście ze mną? Czy wasze serce jest dla mnie otwarte? Czy pozwolicie, żebym oczyściła je moją miłością i przygotowała dla mojego Syna? Moje dzieci, jesteście wybrane, ponieważ w waszym czasie zstąpiła na ziemię wielka łaska Boga. Nie wahajcie się ją przyjąć. Dziękuję wam.”

Matka Boża pobłogosławiła wszystkie obecne osoby, jak również przedmioty kultu. „Gdy odeszła – powiedziała nam Mirjana – w lazurze za Nią było wspaniałe i ciepłe światło.”

 

2Ogień w gardle! Nasi przyjaciele z Vocepiu (Mediolan) byli świadkami zdumiewającego faktu. Żeby we Włoszech szerzyć Słowo Boże, ich małe bractwo od lat rozprowadza kasety i płyty CD. Ponieważ współpracujemy z nimi, jeśli chodzi o Medjugorje, lubimy wymieniać się świadectwami; wtedy razem dotykamy mocy Bożej!

W roku 1997 to bractwo udało się na pielgrzymkę do Izraela. Poprzedniego dnia, gdy modlili się przed krzyżem u Grobu Świętego, Maria Luiza wyraźnie usłyszała w swoim sercu głos, który mówił: „Zrób coś dla Mojej Męki!” Te słowa mocno ją poruszyły i po powrocie do Mediolanu postanowiła zrobić płytę CD z muzyką o Męce Chrystusa. Ponieważ miała wielki talent muzyczny, zaplanowała piękny montaż audio z fragmentami Biblii i blokami muzycznymi. Pozbawiona środków finansowych, lecz wspierana przez Bożą Opatrzność zdołała wykonać cudowną pracę, łącząc śpiewy prawosławne i żydowskie śpiewy mesjanistyczne z dodatkiem śpiewu gregoriańskiego, itd.

Do czytania fragmentów biblijnych potrzebny jej był lektor. Jej wybór padł na wujka, który miał odpowiedni głos. Zarezerwowała w Studiu Miro-Productions w Mediolanie półgodzinne okienko na nagrania, lecz rankiem ustalonego dnia wujek się rozchorował i nie mógł zaszczycić jej swoją obecnością.

Maria Luiza nie mogła zrezygnować z projektu. Już przygotowała studio, w którym za każdą minutę nagrań płaci się bardzo drogo, a więc nie ma mowy, żeby pozwolić, żeby to cenne pół godziny przepadło! Musiała ponownie bardzo pilnie postarać się o innego lektora! Postanowiła udać się do znajdującego się obok Miro Studia Mediaset, żeby tam poprosić o jakiś „głos”.

Od chwili przybycia do recepcji czuła się skrępowana wyrafinowaną i światową atmosferą nadmiernego luksusu tego miejsca i powiedziała do siebie: „Ależ co ja tu robię, to nie jest styl, którego potrzebuję!” Jednakże nie mając wyboru ze względu na brak czasu, przedstawia prośbę: „Potrzebowałabym człowieka, który miałby pół godziny wolnego, żeby przeczytać pewien tekst…” W tej samej chwili wielkimi schodami agencji zeszedł majestatycznie pewien człowiek. Widocznie przyzwyczajony do podziwu ze strony innych oraz zadowolony ze swojego wyglądu doskonałego playboya zbliżył się do Marii Luizy, żeby dowiedzieć się od niej więcej, ponieważ to on właśnie przyjął jej zlecenie. Oświadczył, że ma 20 minut wolnego przed wykonaniem dubbingu dla telewizji i spotu reklamowego dla Coca Coli. Wydaje się być dumny, gdy mówi, że pracuje dla tak prestiżowych firm. Powiedział Marii Luizie, że jeśli chodzi o 30 minut, to może być problem. Gdy Maria Luiza tłumaczy mu, że to nagranie nie ma celu handlowego i on nie może dostać wynagrodzenia, Alfio podnosi rękę i mówi, że to nie ważne.

Jednakże Maria Luiza jest głęboko zakłopotana! Zadaje sobie pytanie, jak ten człowiek będzie mógł tak szybko wejść w ducha tego CD na temat Męki Pańskiej i mieć ton głosu odpowiedni do tego, żeby przeczytać Słowo Boże! Próbuje rozmawiać z Alfio o swym kłopocie, lecz on, pewny swych profesjonalnych talentów, uspokaja ją gestem ręki.

Udają się do pokoju nagrań. Alfio bierze tekst i staje przed mikrofonem. Pierwszy werset wybrany przez Marię Luizę jest na temat Cierpiącego Sługi: …„Nie miał On wdzięku ani też blasku, aby na Niego popatrzeć, ani wyglądu, by się nam podobał. Wzgardzony i odepchnięty przez ludzi, Mąż boleści...” (Iz 53,2-3)

Alfio czyta 3 pierwsze słowa i się zacina. Prosi o szklankę wody, ponieważ – mówi – ma coś w gardle. Zaczyna ponownie; ten sam problem! Trzykrotnie musi przerwać, a jego oczy powoli zalewają łzy. Nasza Maria Luiza rozumie, że to nie jest błahostka, Alfio nie może czytać, ponieważ właśnie przeżywa coś wstrząsającego! Przy trzeciej próbie Alfio wybucha łkaniem, jego łzy stają się niepohamowane.

– Ale kim jest ten Człowiek? Kto Go tak potraktował? – pyta Alfio pośród łkania.

– Ależ to jest Jezus – odpowiada Maria Luiza!

– Ale kto to jest Jezus?

Nagranie trzeba przerwać. Alfio nie uspokaja się. Chce wszystko wiedzieć o tym człowieku Jezusie, którego nie zna. Wtedy Maria Luiza zaczyna mu mówić o Jezusie, a Alfio bombarduje ją pytaniami. Bierze swój telefon komórkowy i anuluje wszystkie spotkania na ten dzień. Zostanie 4 czy 5 godzin, żeby przeczytać wszystkie teksty i posłuchać, jak Maria Luiza mu je tłumaczy! Wstrząśnięty, w stanie szoku, każe sobie powtarzać każde słowo, prosi o wyjaśnienia i podejmuje historię o Jezusie od początku. Słowo Boże całkowicie go pochwyciło!

W końcu Alfio pyta naszą przyjaciółkę: „Ale dlaczego ty wykonujesz tę pracę? Myślałaś, że kogo mogłoby to zainteresować?” Maria Luiza odpowiedziała mu: „Rozpoczynając tę pracę powiedziałam Panu, że jeśli chociaż jedna osoba nawróci się dzięki tej CD, to mi to wystarczy”. Alfio jej odpowiedział: „Więc ta osoba to ja!”

W następnych dniach, w biurze, Alfio zaczyna wszystkim mówić o Jezusie. Nie może się powstrzymać. Jak mógłby milczeć? Nie może znaleźć innych tematów. Bardzo szybko otoczenie zaczyna go traktować jak tego, kto przeszkadza… Alfio zostaje zwolniony! Pozostanie bez pracy przez 6 miesięcy, zanim ostatecznie ponownie ją znajdzie w swej branży. Od chwili nawrócenia jego pierwszym krokiem był powrót do żony i córki. Od tego czasu (to już10 lat temu!) każdego ranka razem idą na Mszę św.

Kto wyrazi niewyobrażalną moc Słowa Bożego! Jezus odwiedza nas nawet wtedy, gdy Go nie oczekujemy. Żeby radykalnie odmienić to serce, wystarczyły dwa wersety biblijne!

 

Droga Gospo, Ty, która jesteś nasycona Słowem Bożym, pomóż nam kochać je i je chłonąć!

Niech Ogień, jaki ono zawiera, przyprowadzi wszystkich „Alfiów”, którzy dotąd błądzą w nocy…

 

Siostra Emmanuel +

 

 

PS. 1 – W orędziu z 25 marca 2008 roku przed wysłaniem wyskoczyła jedna linijka. Oto orędzie w całości:

„Drogie dzieci! Wzywam was do pracy nad waszym osobistym nawróceniem. Ciągle jesteście daleko od spotkania w swym sercu z Bogiem. Dlatego jak najwięcej czasu spędzajcie na modlitwie i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza, żeby On was zmienił i włożył w wasze serca żywą wiarę i pragnienie życia wiecznego. Wszystko przemija, dzieciaczki, tylko Bóg nie przemija. Jestem z wami i zachęcam was z miłością. Dziękuję wam, że odpowiedziałyście na moje wezwanie.”

 

PS. 2 „Stańcie się rybakami ludzi”! Nie przegapcie tego wspaniałego montażu wideo zamówionego przez Konferencję Episkopatu Stanów Zjednoczonych. Ludzie, których tam zobaczycie, należą do najbardziej odważnych na świecie! Wpiszcie link (po francusku lub angielsku):

http://services.catholique.org/bonus/17924-devenez-pecheurs-d-hommes

 

PS. 3 S. Emmanuel będzie głosiła rekolekcje 19-21 września w “Marthe et Marie de Béthanie“, Burtin, F 41600 Nouan le Fuzelier (Sologne). Tel: 02 54 88 78 85, Fax 02 54 88 67 81. Ten weekend jest otwarty dla wszystkich. Zapiszcie się szybko ! bethanie.retraite@beatitudes.org This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - http://www.beatitudes-nouan.org/

 

PS. 4Operacja „Miłosierdzie Boże”: Jeśli otrzymaliście łaski dzięki Miłosierdziu Bożemu (uzdrowienia, nawrócenia, pokój wewnętrzny, w rodzinie, itd.) wyślijcie do nas swoje świadectwo! Ten zbiorek doda odwagi tym, którzy rozpaczają i da poznać Miłosierdzie Boże. Piszcie bądź do:

a) v.wawer@free.fr This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it (Violeta Wawer, 374 rue de Vaugirard, 75 015 Paris. Tél : 01 45 03 17 60),

bądź do :

b) wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it (Enfants de Medjugorje, BP 65, F-78170 La Celle St Cloud)

Z Violetą pielgrzymka do Wilna na beatyfikację Ojca Sopoćko, kierownika duchowego s. Faustyny, od 25 do 30 września 08.

 

PS. 5  – Przeczytajcie i podarujcie "L'Enfant caché de Medjugorje" („Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask”) s. Emmanuel. Wydawnictwo Ed. des Béatitudes – 408 stron, fotografie barwne. Do nabycia w księgarni lub w Logos Diffusion. 17,50 euro + 4,50 porto całk. commande@logos-beatitudes.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - http://www.logos-beatitudes.com/. Po polsku, Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask, Maillard E., wydano w Warszawie w Wydawnictwie Marianów, 27 zł. Tel.: +48 22 642-50-82, sekretarz@marianie.pol.pl This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - http://www.wydawnictwo.pl/.

 

PS. 6  – Automatyczne sekretarki 24 godziny na dobę z orędziami z 25-ego:

Strasburg: 03 88 67 88 22,              Montpellier: 04 67 65 59 50

Paryż: 01 39 75 03 82,                     Perpignan: 04 68 87 78 09

Nantes: 02 40 25 72 86,                   Bordeaux: 05 56 88 37 48

Egipt, Kair: 419 20 49,                     La Réunion: 02 62 59 77 16

Kanada, Montreal: (514) 332 2140,   Belgia: 04 286 20 77 i  02 779 55 79

 

Wiadomości z Medjugorja:                        Paryż: 01 39 75 03 82

Montreal: (514) 332 2140,                Belgia: 04 286 20 52

 

PS. 7 – Odwiedźcie exultet.net, słuchajcie płyt CD z Maria Multimedia na komputerze!
 

PS. 8 – Pielgrzymki i rekolekcje w Medjugorju z Marie Source de Vie, BP 14, F-76133 St Martin du Bec - http://www.msvie.com/  - contact@msvie.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it   - Tel.: 02 35 30 28 43. Fax: 02 35 30 33 75

 

PS. 9 – Sarajewo. W tym miesiącu w Internecie krążyło wiele komentarzy na temat wywiadu Ivana Tolicia z kardynałem Puljiciem z Sarajewa dla gazety Vecernji List z 21 marca 2008 r. Pytanie postawione kardynałowi: Wywiad z kardynałem Tarcisio Bertone (Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej) opublikowany ostatnio zdaje się wskazywać, że dokumenty dotyczące Medjugorja mają być ponownie zbadane i spowodował pewne spekulacje. Czy Konferencja Biskupów Bośni i Hercegowiny omawiała tę kwestię i czy to prawda, ze Medjugorje ponownie zostanie poddane oficjalnemu badaniu?

Kardynał odpowiedział: „Nasza Konferencja Biskupów nie omawiała tej sprawy, ponieważ fenomen Medjugorja nie należy do naszej kompetencji. Gdy Stolica Święta podejmie taką decyzję i powierzy nam zadanie, zastanowimy się, żeby wiedzieć, co robić. Dlatego bezużytecznie jest spekulować, tym bardziej, że nie ma precyzyjnych instrukcji. Konferencja Biskupów postanowiła już towarzyszyć temu fenomenowi na poziomie pastoralnym. I nie ma tu nic nowego…”

Sprawa jest więc jasna: Na dzień dzisiejszy nic nowego ze strony Medjugorja!

Kontynuujmy naszą drogę w spokoju i, jak powiedział kardynał, „bezużytecznie jest spekulować”! Jeśli jest coś nowego, żeby się wypowiedzieć, Rzym dysponuje swoimi własnymi mediami, Konferencja Biskupów z Sarajewa posiada swoje własne kanały informacyjne, a parafia w Medjugorju nie mogłaby zatrzymać w tajemnicy ważną wiadomość. Spekulując ryzykujemy to, że podchwycimy zwykłe słowo, żeby uczynić z niego góry. Byłaby to strata czasu, czasu, który mógłby raczej służyć modlitwie! (Patrz: http://www.medjugorje.hrnt4.ims.hr/)

 

PS. 10 Zapiszcie się, żeby każdego miesiąca otrzymywać w e-mailu orędzie Maryi i Wiadomości z Medjugorja S. Emmanuel.

W języku francuskim: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

Po angielsku lub niemiecku: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po włosku: info@vocepiu.it This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po hiszpańsku: gisele_riverti@mensajerosdelareinadelapaz.org This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po chorwacku: rsilic@yahoo.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po portugalsku (nowość!) medjugorjeport@yahoo.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it .

Strona http://www.childrenofmedjugorje.com/ podaje te wiadomości w innych językach. 

Jeśli już zapisaliście się i nic nie otrzymujecie, to zechciejcie ponownie wysłać wasz adres e-mail, tak może się zdarzyć z powodu awarii technicznych. Zechciejcie także sprawdzić, czy nie został zablokowany przez wasz filtr antyspamowy!

 


Archiwum wiadomości 
 

Zbąszynek 2002-2004

Telefon

0 (prefix) 68 384 99 29

Fax

-------------------

Poczta elektroniczna

Informacje ogólne:

 mjundzill@poczta.onet.pl , jurdan50@poczta.fm