Wspólnota Królowej Pokoju

przy PARAFII pw. MACIERZYŃSTWA NMP w ZBĄSZYNKU

Orędzie, 25. października 2021 „Drogie dzieci! Powróćcie do modlitwy, bo [ten] kto się modli nie boi się przyszłości. [ten] Kto się modli otwarty jest na życie i szanuje życie innych. Dziatki, [ten] kto się modli odczuwa wolność dzieci Bożych i z radością w sercu służy dla dobra brata człowieka. Bo Bóg jest miłością i wolnością. Dlatego dziatki, kiedy chcą was zakuć w kajdany i wami się posługiwać, to nie jest od Boga, bo Bóg jest miłością i daje Swój pokój każdemu stworzeniu. Dlatego mnie posłał, abym wam pomogła, abyście wzrastali na drodze świętości. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Nasza Wspólnota

Orędzia Matki Bożej Medziugorju Apostolat Margaretka Czytania na każdy dzień Linki Kontakt

Strona Parafii |Główna | Świadectwa | Pielgrzymki | Program modlitewny | Maryja | Widzący | Wiadomości | Figury Matki BożejHistoria |


18 marca 2008 r.
Les Enfants de Medjugorje 2008

Pozwala się rozpowszechniać ten tekst pod dwoma warunkami:

1) nie zostanie zmienione żadne słowo.

2) zostanie podane źródło „Enfants de Medjugorje”, jak również adres naszego francuskiego serwera www.enfantsdemedjugorje.com

Odwiedźcie nasz angielski serwer www.childrenofmedjugorje.com

Nasz adres e-mail: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it lub: pray@childrenofmedjugorje.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
18 marca 2008 r.

Drogie Dzieci Medjugorja!

Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!
1 – Drugiego marca Mirjana Soldo miała comiesięczne objawienie w Wieczerniku. Na zakończenie objawienia przekazała nam następujące orędzie:

„Drogie dzieci! Proszę was szczególnie w tym czasie Wielkiego Postu, żebyście odpowiedziały na dobroć Boga, ponieważ On was wybrał i posłał mnie do was. Oczyśćcie się z grzechu i w Jezusie, moim Synu, rozpoznajcie ofiarę przebłagalną za grzechy całego świata. Niech On będzie sensem waszego życia. Niech wasze życie będzie służbą miłości Bożej mojego Syna. Dziękuję, moje dzieci!”

Gospa pobłogosławiła obecnych jak również wszystkie przedmioty kultu. Ponownie zachęciła nas do modlitwy za naszych pasterzy.
2 – Ostatnia wizyta u Vicki pozwoliła nam usłyszeć kilka słów mądrości; to jest jej cechą charakterystyczną: mądrość zakorzeniona w solidnym zdrowym rozsądku! Była tu pewna grupa Włochów i Vicka wypowiedziała kilka zdań na temat życia rodziny dzisiaj:

„Mój ojciec (Petar Ivanković, zmarły rok temu), żeby nas wyżywić, spędził 35 lat swego życia pracując na placach budowy w Niemczech. Dla nas we wsi to było koniecznością, jeśli się chciało przeżyć, tak robiło wielu mężczyzn. Mój ojciec nigdy nie myślał o sobie samym, o swym zmartwieniu wynikającym z tego, że nie mieszkał z nami, o swej samotności wygnańca i uciążliwości tej pracy (mężczyźni byli zakwaterowani w kwaterach ‘Algeco’ na skraju drogi, mroźnych w zimie, upalnych w lecie). Nie, on dostrzegał swoją odpowiedzialność za rodzinę, kochał nas i był dzielny. Poświęcał się za nas.

Dziś jest inaczej. Rodziny przechodzą wielki kryzys, ponieważ myśli się najpierw o sobie samym, nie myśli się o rodzinie. Wszystko staje się ważniejsze niż rodzina. Już nie przeznaczamy czasu na wspólną modlitwę, ponieważ sądzimy, ze są rzeczy ważniejsze do zrobienia. To jest wielki błąd! Nie chcemy poświęcać się rodzinie ani dobrowolnie poświęcać dla niej czasu; każdy zaczyna żyć tylko dla siebie, nie poświęcając czasu na to, żeby być razem, żeby porozmawiać, żeby zainteresować się sprawami drugiej osoby. Albo się ogląda telewizję i nie ma rozmowy, nie ma dialogu. Wtedy do tego egoizmu dochodzi zazdrość, nienawiść, brak zrozumienia…

Szatan działa, on chce podzielić, zniszczyć rodzinę. Każdy sprawdza, jak może mieć najwięcej korzyści i zajmuje się przede wszystkim rzeczami materialnymi. Dostatek materialny staje się rzeczą najważniejszą. To jest chore! Więc serca i dusze odczuwają głód i nie otrzymują nic. Niszczy je poszukiwanie dobrobytu, zamykają się jedni na drugich. Każdy cierpi w swoim kącie. I bez wspólnej modlitwy czasami to staje się nie do zniesienia. Bóg nie jest na pierwszym miejscu, młodzi nie otrzymują dosyć miłości, jest smutek, który się powiększa, niezadowolenie i złość i rodziny się rozpadają. Nie widzimy nawet, dlaczego one się rozpadają i mówimy do Boga: „Dlaczego pozwoliłeś mojej rodzinie się rozpaść?”

Ależ nie! My nie musimy tak robić! My jesteśmy odpowiedzialni! Najważniejsze to chronić rodzinę, jedność w rodzinie! Jedność serc przychodzi z modlitwą, gdy stawiamy Boga na pierwszym miejscu i poświęcamy się rodzinie. Nie mówię, że rzeczy materialne nie są ważne; oczywiście są, ale powinny być bardzo zwykłe.

Na przykład dzisiaj wiele osób, żeby się ubrać, szuka ubrań markowych! I w rezultacie zachowujesz się jak posąg, cała sztywna, nie możesz się poruszać jak chcesz, ponieważ niepokoi cię to, żeby przecież inni widzieli, że nosisz tę markową odzież! Jesteś niewolnikiem tego, jak widzą cię inni i tracisz wolność. Wydajesz zbyt wiele pieniędzy, żeby mieć tę odzież i wtedy zaczynają się porównania i konflikty. Ciągle chcesz więcej… To jest chore!

Od 26 lat Gospa prosi nas, żeby każdego dnia poświęcić czas na modlitwę w rodzinie. Ona wie, dlaczego! Ona chce nas uchronić przed katastrofą! Ale wielu tego nie słucha i potem przychodzą przed Nią płakać mówiąc: „Ratuj nas!” To teraz powinniśmy podejmować dobre decyzje! Wystarczy zdecydować, a Bóg jest dobry, On nam pomoże. Ale trzeba zacząć dziś i powiedzieć: „Oto uczynię to, co Ty mówisz, uczynię wszystko to, co będę mógł, a Ty uczynisz resztę!”
3 – Jezus powiedział kilku mistykom: żarliwe rozważanie Jego Męki wzbogaca duszę ludzką wspaniałymi łaskami i wprowadza w nas miłość bliźniego. Pewien ksiądz bliski Marty Robin (patrz PS. 3.) opowiedział nam to zaskakujące wydarzenie z Drogi krzyżowej Jezusa. Istotnie, Marta Robin co tydzień przeżywała Mękę Pańską w jedności z Jezusem i widziała wówczas najważniejsze osoby, jakie w tych dniach miały kontakt z Panem.

Mianowicie widziała Szymona z Cyreny. On był ogrodnikiem i ze swymi trzema synami powracał z pracy z okolic Jerozolimy. Gdy żołnierze rozkazali mu, żeby pomógł Jezusowi nieść Jego krzyż, Szymon wzbraniał się, lecz groźba śmierci zmusiła go do posłuszeństwa. Początkowo czynił to ze wstrętem i obrzydzeniem, tak Jezus był godny pożałowania, pokryty błotem, kurzem i krwią. Lecz Jezus, który znajdował się na ziemi z powodu kolejnego upadku, wyczerpany i wykrwawiony, popatrzył na niego z taką dobrocią, że serce Szymona zmieniło się całkowicie. Poprzedniego dnia wieczorem Piotr, który zagubił się w swym potrójnym zaparciu, wybuchnął szlochem, gdy spojrzenie Jezusa spoczęło na nim. Tak samo Szymon został wstrząśnięty do głębi duszy przez kochające spojrzenie Jezusa i w jednej chwili stał się przyjacielem, obrońcą, potem gorliwym uczniem, jaki miał odegrać wielką rolę w pierwszej wspólnocie chrześcijańskiej. Cóż więc jest w oczach Jezusa, że ci ludzie w stanie gwałtownego kryzysu nagle napełniają się współczuciem, miłością i odwagą?

Na swej własnej drodze krzyżowej każdy z nas cierpi na swój własny sposób. Uczucie samotności mogłoby nas wówczas zniszczyć. Lecz dla każdego jest spojrzenie Jezusa, które go oczekuje, spojrzenie jedyne, specjalne dla niego. To spojrzenie łączy nas z duszą Chrystusa. Oczy Jezusa spotykamy na adoracji; to tam cierpiący Jezus łączy się z nami w naszych wewnętrznych troskach, w naszych zranieniach i naszych otchłaniach nędzy, to tam nasz Odkupiciel chwyta nas i nas podnosi. W tę Wielkanoc roku 2008 naszego świata, gdzie się mieszają niepokoje i potoki łask, Jezus nie czeka, aż nasza dobra wola na Niego spojrzy, żeby On mógł nas odłączyć od zła i zabrać ze Sobą daleko, bardzo daleko, do głębin Swego Serca. Tam On chce nam dać w końcu posmakować radości z prawdziwego życia, Jego radości. Wyobraźmy sobie radość Piotra po zmartwychwstaniu Jezusa! I radość Szymona z Cyreny po zmartwychwstaniu Jezusa! Ta sama radość jest dla nas w tej Wielkanocy… jeśli utkwimy nasze spojrzenia w Jezusie!
4 – 18 marca 2008 r. Mirjana miała coroczne objawienie o godz. 14 w Wieczerniku. Matka Boża pozostawała z nią około 7 minut. Potem Mirjana powiedziała nam, że nigdy jeszcze nie widziała, jak Gospa zwraca się do nas w ten sposób. Wyciągnęła do nas ręce i z tak wyciągniętymi rękami powiedziała:

„Drogie dzieci! Dzisiaj wyciągam do was ręce. Nie bójcie się je przyjąć. One pragną dać wam miłość, pokój i pomóc wam w zbawieniu. Dlatego, moje dzieci, weźcie je. Wypełnijcie moje serce szczęściem, a ja was poprowadzę ku świętości. Droga, którą was prowadzę, jest trudna, wypełniona próbami i upadkami. Będę z wami i moje ręce będą was trzymać. Bądźcie wytrwałe, żebyśmy na końcu drogi mogli, w radości i miłości, razem trzymać się za ręce z moim Synem. Chodźcie ze mną, nie bójcie się. Dziękuję wam.”
Droga Gospo, nie boimy się, bo ręce, które do nas wyciągasz, bierzemy i ich nie wypuścimy!

Siostra Emmanuel +PS. 1 – Miłosierdzie Boże. Ważny apel!

W niedzielę 30 marca będzie Święto Bożego Miłosierdzia ustanowione przez Jana Pawła II. Jezus prosił s. Faustynę o odprawienie nowenny do Miłosierdzia Bożego począwszy od Wielkiego Piątku (21 marca) i podyktował ją jej! Kończy się ona 29 marca w wigilię Miłosierdzia Bożego. Czy znacie związane z nią obietnice? Tę nowennę znajdziecie w księgarni lub na następujących linkach:

http://www.missa.org/nmd.php

lub http://divinemisericorde.blogspot.com/2007/04/neuvaine-la-divine-misericorde.html

Strona: wwww.faustine-message.com. Nie zapomnijcie przeczytać lub przeczytać ponownie „Dzienniczek” s. Faustyny, światowy bestseller, który zmienia serca! (w księgarni katolickiej)
PS. 2 – Od 19 do 21 września 2008 s. Emmanuel poprowadzi rekolekcje o „Marcie i Marii z Betanii”, , F 41600 Nouan le Fuzelier (Sologne). Tel.: 02 54 88 78 85, Fax 02 54 88 67 81. W ten weekend otwarte dla wszystkich! bethanie.retraite@beatitudes.orgThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - <http://www.beatitudes-nouan.org/>
PS. 3 – Mistyczka francuska z Drôme, 1902-1981, której proces beatyfikacyjny zaczyna się w Rzymie.
PS. 4 – Przeczytajcie i podarujcie "L'Enfant caché de Medjugorje" („Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask”) s. Emmanuel. Wydawnictwo Ed. des Béatitudes – 408 stron, fotografie barwne. Do nabycia w księgarni lub w Logos Diffusion. 17,50 euro + 4,50 porto całk. commande@logos-beatitudes.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - www.logos-beatitudes.com. Wersja hiszpańska zostanie wydana w kwietniu! 'Hijos de Medjugorje’, Barcelona - 7€ - Stel: +34 629 79 28 49 - gsba15@yahoo.esThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it . Wersja angielska znajduje się w Medjugorju: "The Hidden Child of Medjugorje" za 9 € w Devotions, tel. : +387 36 651 497, et Phoenix, tel.: 650 917. W USA, 19 US$ - Patrz www.childrenofmedjugorje.com. Po niemiecku 22 €, Parvis Verlag, Suisse. Tel. / fax: +41 269 159 399 www.parvis.ch Po polsku, 7 €: „Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask”, Maillard E., wydano w Warszawie w Wydawnictwie Marianów, 27 zł. Tel.: +48 22 642-50-82, sekretarz@marianie.pol.plThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - www.wydawnictwo.pl. Po włosku 9 €, Shalom Editrice – Tel.: +39 071 745 0440. Inne wersje dopiero powstają. Poszukujemy dobrych tłumaczy na język słowacki, czeski, słoweński i japoński.
PS. 5 – Przeczytajcie i ofiarujcie najlepszą książkę Alexis Wiebe: "Et je devins prêtre" (I zostanę księdzem), Ed. des Béatitudes. Alexis pokazuje tam, jak jego pobyt w Medjugorju zdeterminował jego życie. Tel. : 02 54 88 21 18. infos2@editions-beatitudes.frThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - <http://www.editions-beatitudes.fr/>
PS. 6 – Automatyczne sekretarki 24 godziny na dobę z orędziami z ego:

Strasburg: 03 88 67 88 22, Montpellier: 04 67 65 59 50

Paryż: 01 39 75 03 82, Perpignan: 04 68 87 78 09

Nantes: 02 40 25 72 86, Bordeaux: 05 56 88 37 48

Egipt, Kair: 419 20 49, La Réunion: 02 62 59 77 16

Kanada, Montreal: (514) 332 2140, Belgia: 04 286 20 77 i 02 779 55 79
Wiadomości z Medjugorja: Paryż: 01 39 75 03 82

Montreal: (514) 332 2140, Belgia: 04 286 20 52
PS. 7 – Pielgrzymki i rekolekcje w Medjugorju z Marie Source de Vie, BP 14, F-76133 St Martin du Bec - www.msvie.com - contact@msvie.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - Tel.: 02 35 30 28 43. Fax: 02 35 30 33 75
PS. 8 – Słuchajcie płyt CD, które pozwolą wam wznieść wasze serce i je nakarmić!

CD956 ‘La Passion’ (Pasja) Mela Gibsona rozszyfrowana; CD465 ‘Comment se confesser’ (Jak się spowiadać) P.Thierry de Roucy. CD579 'C'est le temps de la miséricorde' (To jest czas miłosierdzia) (S. Emmanuel). CD961 "Jésus à Sœur Faustine' (Jezus do s. Faustyny) (S. Emmanuel). CD729 'Je donnerai du bonheur aux familles' (Dam szczęście rodzinom) (P. Nicolas Buttet). CD520 ’Guérisons et délivrances par le jeûne’ (Uzdrowienia i uwolnienia przez post) (S. Emmanuel); CD1062 'La paix et la joie reviendront dans vos familles' (Pokój i radość powrócą do waszych rodzin) (S. Emmanuel); CD515 'La plus belle messe de ma vie' (Najpiękniejsza Msza św. mojego życia) (S. Emmanuel);

- Dla dorosłych: 'La chasteté, pourquoi ?' (Czystość, dlaczego?) (Daniel Ange). Cena płyt CD: 5€ + porto całk., 5€.

- Dla dzieci, 12€ : CD 1023 ‘Mère Teresa’ (Matka Teresa) (Christine Baud).

- DVD17 dla dzieci: ‘Bernadette, la messagère de Lourdes’ (Bernadeta, posłanniczka z Lourdes) (NS video), doskonały film rysunkowy na temat życia Bernadety i objawień, 22€ + porto całk., 5€.
Zamawiajcie w Maria Multimedia, BP 22, F-35750 Iffendic - Tel.: 02 99 09 92 10 - m.m.m@wanadoo.frThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - www.mariamultimedia.com

Słuchajcie płyt CD z Maria Multimedia na komputerze! Odwiedźcie exultet.net <http://exultet.net/>
PS. 9 – Rekolekcje kapłańskie, ARS 2009

W r. 2009 w 150 rocznicę urodzin dla Nieba proboszcza z Ars (4 kwietnia 1859) będą miały miejsce w Ars międzynarodowe rekolekcje dla kapłanów. Organizowane przez sanktuarium w Ars, Towarzystwo J. M. Vianney i Wspólnotę Błogosławieństw te rekolekcje będą głoszone przede wszystkim przez kardynała Schönborna (z Wiednia) od 27 września do 3 października o godz. 14. Księża będę mogli skorzystać z duchowych nauk s. Briege McKenna, ojca Kevina Scalona, itd… Powiedzcie o tym już teraz księżom! Email: info@retraitears2009.orgThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
PS. 10 – Zapiszcie się, żeby każdego miesiąca otrzymywać w e-mailu orędzie Maryi i Wiadomości z Medjugorja S. Emmanuel.

W języku francuskim: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

Po angielsku lub niemiecku: pray@childrenofmedjugorje.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po włosku: info@vocepiu.itThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po hiszpańsku: gisele_riverti@mensajerosdelareinadelapaz.orgThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po chorwacku: rsilic@yahoo.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po portugalsku (nowość!) medjugorjeport@yahoo.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it .

Strona www.childrenofmedjugorje.com podaje te wiadomości w innych językach.

Jeśli już zapisaliście się i nic nie otrzymujecie, to zechciejcie ponownie wysłać wasz adres e-mail, tak może się zdarzyć z powodu awarii technicznych. Zechciejcie także sprawdzić, czy nie został zablokowany przez wasz filtr antyspamowy!
PS. 11 – Przepiękny film krótkometrażowy (15 minut) o pragnieniu bycia kapłanem (po francusku i angielsku). Obejrzyjcie go i przekażcie innym! Wystarczy, że klikniecie na ten link:

http://services.catholique.org/bonus/17924-devenez-pecheurs-d-hommes
 


Archiwum wiadomości 
 

 

Zbąszynek 2002-2004

Telefon

0 (prefix) 68 384 99 29

Fax

-------------------

Poczta elektroniczna

Informacje ogólne:

 mjundzill@poczta.onet.pl , jurdan50@poczta.fm