Wspólnota Królowej Pokoju

przy PARAFII pw. MACIERZYŃSTWA NMP w ZBĄSZYNKU

Orędzie, 25. października 2021 „Drogie dzieci! Powróćcie do modlitwy, bo [ten] kto się modli nie boi się przyszłości. [ten] Kto się modli otwarty jest na życie i szanuje życie innych. Dziatki, [ten] kto się modli odczuwa wolność dzieci Bożych i z radością w sercu służy dla dobra brata człowieka. Bo Bóg jest miłością i wolnością. Dlatego dziatki, kiedy chcą was zakuć w kajdany i wami się posługiwać, to nie jest od Boga, bo Bóg jest miłością i daje Swój pokój każdemu stworzeniu. Dlatego mnie posłał, abym wam pomogła, abyście wzrastali na drodze świętości. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Nasza Wspólnota

Orędzia Matki Bożej Medziugorju Apostolat Margaretka Czytania na każdy dzień Linki Kontakt

Strona Parafii |Główna | Świadectwa | Pielgrzymki | Program modlitewny | Maryja | Widzący | Wiadomości | Figury Matki BożejHistoria |

Les Enfants de Medjugorje 2007

Pozwala się rozpowszechniać ten tekst pod dwoma warunkami:

1) nie zostanie zmienione żadne słowo.

2) zostanie podane źródło „Enfants de Medjugorje”, jak również adres naszego francuskiego serwera http://www.enfantsdemedjugorje.com/

Odwiedźcie nasz angielski serwer http://www.childrenofmedjugorje.com/

Nasz adres e-mail: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it lub: pray@childrenofmedjugorje.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

 

15 lipca 2007 r.

Drogie Dzieci Medjugorja!

Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!1 – Objawienie z drugiego dnia miesiąca

2 lipca Mirjana Soldo miała comiesięczne objawienie publiczne w Wieczerniku. Na zakończenie objawienia przekazała nam to orędzie:

„Drogie dzieci, dzisiaj przychodzę do was w wielkiej miłości Boga, żeby prowadzić was na drodze pokory i łagodności. Pierwszą stacją na tej drodze jest spowiedź. Odrzućcie pychę i klęknijcie przed mym Synem. Zrozumcie, moje dzieci, że nie macie nic i nie możecie nic. Jedyna rzecz, jaką macie i jaką posiadacie, jest grzech. Oczyśćcie się i przyjmijcie łagodność i pokorę. Mój Syn mógł zwyciężyć siłą, lecz wybrał łagodność, pokorę i miłość. Naśladujcie mojego Syna i podajcie mi rękę, żebyśmy razem wspięli się na górę i odnieśli zwycięstwo. Dziękuję.”

Ponownie Matka Boża mówiła o ważności kapłanów i ich błogosławieństwie. Według Mirjany, Jej wyrażenie „wspiąć się na górę” nie jest aluzją do Wzgórza Objawień, lecz do góry duchowej.2 – Jak lepiej przeżyć pielgrzymkę? (ciąg dalszy z 15 maja)

Tego lata pielgrzymi napływają do Medjugorja, tak więc chciałabym tu zasugerować parę nowych rad, żeby z pielgrzymki osiągnąć najlepszą korzyść, jaka jest możliwa.

- Zachowajcie umiar podczas pakowania walizki. Wielu pielgrzymów przyjeżdża do Medjugorja tak obładowanych rzeczami materialnymi, że ciężar odczuwają także w sercu. Pielgrzymka jest okazją do przeżycia oderwania się i pewnej biedy, tak korzystnej dla duszy! Oderwanie się pozwala duszy być w pełni otwartą na łaskę. Pomyślmy o Jezusie i Rodzinie Świętej udającej się trzy razy w roku do Jerozolimy! Oni poprzestawali na małym i w ten sposób doświadczali wielkiej wewnętrznej wolności.

- „Otwórzcie serca!” to orędzie, jakie Maryja ciągle daje pielgrzymom w Medjugorju. Bądźcie wielkoduszni wobec Boga, pozwólcie Bogu zmienić, to co ma w was zmienić, bez zastrzeżeń, ponieważ pielgrzymka jest czasem uprzywilejowanym, okazją sprzyjającą temu, żeby pozwolić Mu działać w waszych duszach. Ale On to uczyni w takiej mierze, jak Mu się w całkowitej wolności otworzycie.

- Absolutnie unikajcie szukania znaków i cudowności. Ci, którzy ich szukają, nie dążą do właściwego celu. Ryzykują to, że dadzą się oszukać, ponieważ w Medjugorju cuda dzieją się w sercach! Ryzykują to, że miną się z łaskami, jakie Matka Boża zachowuje dla nich i odjadą z pustym sercem.

- Cieszcie się z nowych przyjaciół, z nowych braci i sióstr w Panu w waszej grupie! Istotnie, często nowe relacje, jakie Pan tworzy na pielgrzymce, są ważne dla przyszłości. Po powrocie do domu wasi nowi przyjaciele pomogą wam przeżywać orędzia. Wtedy będziecie mieli nowe wsparcie duchowe! Po powrocie ze wspólnej pielgrzymki do Medjugorja tworzy się wiele grup modlitwy i kółek miłosierdzia.3 – 600 kapłanów w Medjugorju!

Międzynarodowe Rekolekcje dla Kapłanów miały miejsce na początku lipca, ale nie z ojcem Raniero Cantalamessa (kaznodzieją z Watykanu) jak przewidywano. W istocie na początku czerwca biskup Mostaru oznajmił franciszkanom, że nie daje pozwolenia na tego kaznodzieję. Na szczęście o. Cantalamessę mógł zastąpić wybitny kaznodzieja z Zagrzebia, ojciec Tomislav Ivancić i 600 kapłanów przybyłych z całego świata mogło skorzystać z bogatych i płodnych rekolekcji.

O. Cantalamessa, zmartwiony tą przeszkodą, pomyślał, żeby napisać kilka słów do kapłanów, którzy oczekiwali go na rekolekcjach, zwłaszcza że pewna ich ilość zapisała się właśnie z powodu jego wielkiej sławy jako kaznodziei. Ten list został przekazany wszystkim obecnym kapłanom, a ponieważ nie był poufny, pewni kapłani przekazali go nam. Jaką wielką pokorę w nim widać! W tym liście można rozpoznać serce prawdziwego syna Maryi, ponieważ cudownie ukazuje orędzie (powyższe), jakie Matka Boża dała na początku rekolekcji 2 lipca. W taki sposób Gospa przyszła, żeby wesprzeć swojego apostoła i potwierdzić, że w tej konfliktowej i bolesnej dla Kościoła sytuacji, prawdziwe zwycięstwo duchowe znajduje się w łagodności i pokorze. „Mój Syn mógł zwyciężyć siłą, lecz wybrał łagodność, pokorę i miłość. Naśladujcie mojego Syna…”

Oto list:

„Drodzy bracia, ku memu wielkiemu żalowi nie będę mógł być z wami, żeby dzielić się Słowem Bożym. Lecz sądzę, że jest naszym zadaniem, moim jak i waszym, dać w obecnych okolicznościach świadectwo naszego pogodnego posłuszeństwa woli Boga i Kościoła, będąc pewnymi, że działając tak, uczynimy to, co spodoba się najbardziej Panu i Maryi. Duch Święty nie potrzebuje nikogo w szczególności, a jeszcze mniej niżej podpisanego. Może przy naszej pokornej uległości uczynić nieskończenie więcej niż przy pomocy setek ćwiczeń duchowych. Mam nadzieję, że te ćwiczenia mogą się odbywać beze mnie i że żaden z kapłanów nie anuluje swego przyjazdu w wyniku zastępstwa, które stało się konieczne. Jestem pewien, że Pan i Matka Boża oczekują od wszystkich zrozumienia, szacunku i modlitw, zwłaszcza wobec przedstawicieli Kościoła lokalnego. W tym przypadku jestem pewien, że wówczas dojdzie do najpłodniejszej w życiu duchowej odnowy. Będę obecny w moich modlitwach, wzywając dla wszystkich namaszczenia i pokoju Ducha Świętego. Serdecznie pozdrawiam, Ojciec Raniero Cantalamessa”.

Uderzyło mnie pewne świadectwo: Francuskojęzyczny ksiądz, który po raz pierwszy przyjechał do Medjugorja opowiedział, jak do jego konfesjonału wpadł pewien człowiek. Był trochę zagubiony - tłumaczył księdzu - mieszkał we Francji i bez widocznej przyczyny odczuł, jak jakaś siła popycha go, żeby się udał do Medjugorja. Z ledwością wiedział, gdzie to jest, a jeszcze mniej, dlaczego miał tam jechać! Nie mogąc się oprzeć tej wewnętrznej pobudce wziął samochód i zaczął jechać, jechać… Odbył podróż non-stop, to znaczy ponad jeden dzień podróży, żeby dojechać do Medjugorja. Tam zobaczył ten konfesjonał i ciągle poruszany tą wewnętrzną siłą wszedł do niego, ciągle nie wiedząc dlaczego. Ksiądz zwrócił mu uwagę, że teraz może się wyspowiadać, na co on się zgodził. Nie spowiadał się od dzieciństwa! Ksiądz dodał, że odbył on długą i dobrą spowiedź, zdumiony tym, co mu się przydarzyło!

Takie wewnętrzne pobudki nie są rzadkie w Medjugorju. Osoby, które tu przyjeżdżają, nie wiedząc dlaczego przyjechały, pocieszają się: Gospa to wie!4 – Siła języka

Jakaś kobieta idzie się wyspowiadać u pewnego Ojca Pustyni.

Wyznaje mu, że kogoś obrzucała oszczerstwami. Widząc jej szczery żal, kapłan daje jej rozgrzeszenie. Zanim pozwoli jej odejść, daje jej tę pokutę: Ma kupić kurę, pójść ją oskubać na wiejskim placu i wrócić do niego.

Kobieta starannie wypełniła swoją pokutę, wróciła do księdza i pyta go:

- Co teraz mam zrobić z tą kurą?

- Wróć na wiejski plac, mówi on, i zbierz wszystkie pióra kury.

- Niemożliwe, wykrzykuje kobieta, pióra odleciały, wiatr je rozrzucił na cztery strony świata!

- To prawda! Teraz więc rozumiesz, co oszczerstwo powoduje! Oszczerstwo rozprzestrzenia się szybciej i dalej niż odleciały te pióra! Osądy, jakie wywołuje w sercach i zamęt w sumieniach są nie do naprawy!

Jezus dał nam tu złotą zasadę: „Gdy brat twój zgrzeszy <przeciw tobie>, idź i upomnij go w cztery oczy…” (Mt 18,15). W większości przypadków prosty fakt, żeby pójść do brata, powoduje „opadnięcie sufletu”, jaki został zrobiony i pokój powraca. Nawet jeśli rzeczywiście jest tam grzech (a to już jest obmowa), mamy inny sposób rozszerzania Królestwa niż szeptanie krytyki! Współczucie leczy chore serce pewniej niż osąd, a modlitwa nawraca grzesznika pewniej niż oskarżenie!

W tym miesiącu znowu Gospa mówi nam o spowiedzi jako o koniecznym kroku, żeby iść z Nią i Jej Synem Jezusem. Tak jak Bóg, Ona przychodzi, żeby przeciwdziałać naszej naturalnej tendencji - stagnacji w grzechu – żeby nas pociągnąć ku świętości. To szczęście, że Ona nam przeciwdziała! Kontrola nad naszym językiem to wspaniałe ćwiczenie! Weźmy 24 godziny, podczas których będziemy badać nasze słowa: Ile z nich zostało wypowiedzianych na próżno lub zraniło czyjąś miłość? Ile zniszczyło bliźniego? Ile zasmuciło Ducha Świętego w nas? Jeśli jest dobrze, żeby na spowiedzi szczególnie zbadać ten czy inny punkt Ewangelii, zróbmy to samo z językiem! Skoro „język mówi z obfitości serca”, to moglibyśmy zamienić nasze złe słowa na chwałę Bożą i wypowiadać szczere błogosławieństwa na naszego bliźniego?!5 - Zmiany w parafii

Ojciec Ljubo wkrótce zostanie przeniesiony do prowincji franciszkańskiej w Zagrzebiu. Ciągle nie wiemy, kto nastąpi po ojcu Ivanie Sesarze jako proboszcz parafii. Nadal módlmy się z ufnością!Droga Gospo, każde z Twoich słów jest jak trochę Nieba, które na nas spływa! Pomóż nam wybrać Niebo a nie miernotę! Dziękujemy!

Siostra Emmanuel +P.S.1. – W Maria Multimedia ostatnia płyta CD na temat rodziny:

Konferencje s. Emmanuel – właśnie wyszła płyta CD: "La paix et la joie reviendront dans vos familles"! Réf. CD1062 („Pokój i radość powrócą do waszych rodzin”) „Dla Matki Bożej rodzina jest czymś wspaniałym! Dziecko – błogosławieństwem! Oto proste zasady ze szkoły w Medjugorju, żeby być szczęśliwym w rodzinie. Dla każdej kobiety wezwanie, które może zmienić jej życie: poświęcenie matczynego łona!”

Posłuchajcie także CD961: "Jésus a Sour Faustine" („Jezus do Siostry Faustyny”). Sprawiające silne wrażenie orędzia o Bożym Miłosierdziu! ! ( Maria Multimedia, BP 22, F 35750 Iffendic. Tél 02 99 09 92 10, m.m.m@wanadoo.frThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ) Wpłacić na rachunek: 5 Euro za CD + porto całkowite: 5 E.P.S.2. - Pielgrzymki do Medjugorja: Promocje od 1 maja do 29 września 2007. Odlot z Rossy. Loty bezpośrednie w dzień za 450 euro, od wtorku do wtorku. Z Marie Source de Vie - BP 14 – F 76133 St Martin du Bec - www.msvie.com - contact@msvie.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - Tel. 02 35 30 28 43 - Fax. 02 35 30 33 75P.S.3. Żeby otrzymywać ten list jako e-mail około 15-ego każdego miesiąca w języku francuskim napiszcie do: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

Żeby otrzymywać go po angielsku i niemiecku: pray@childrenofmedjugorje.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po włosku: info@vocepiu.itThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it , po chorwacku: rsilic@yahoo.comThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po hiszpańsku: gisele_riverti@mensajerosdelareinadelapaz.orgThis e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

Archiwum wiadomości 

Zbąszynek 2002-2004

Telefon

0 (prefix) 68 384 99 29

Fax

-------------------

Poczta elektroniczna

Informacje ogólne:

 mjundzill@poczta.onet.pl , jurdan50@poczta.fm